Taşıt Kartı

Taşıt Kartı Devir işlemleri, Nedir, Ücreti, Başvurusu, Fiyatları, Sorgulama, almak için gerekli evraklar, araç ekleme, bedeli, nasıl yapılır, iptal süresi, nereden alınır, örneği hakkında tüm detaylar bu yazımızda belirtilmiştir.

Taşıt Kartı Nedir?

22.07.2016 tarihinde UKOME tarafından alınan karar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin onayı sonrasında ticari olarak servis taşımacılığı yapan 9+1 araç dahil tüm servis araçlarının taşıt kartı sahibi olması gerektiğine dair verilen karar yürürlüğe girmiştir. Yapılan bu düzenlemenin esas amacı korsan taşımacılıkla mücadele etmektir.

Kısaca taşıt kartı nedir? sorusunun cevabı öğrenci taşımacılığı ve personel servis taşımacılığı yapan tüm kişilerin araç sayısına bakılmaksızın UKOME'den alınması gereken zorunlu belgedir. Aynı şekilde taşımacılık faaliyetleri içerisinde olan otobüs kiralama veya otobüsle servis hizmeti veren araçlarda d2 belgesi haricinde almak mecburiyetindedir.

Taşıt Kartı Devir işlemleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle belirtmek istediğimiz önemli nokta, Ukome tarafından ücretsiz taşıt kartı hakkı olmayıp, 44.000,00 Türk Lirası karşılığında 5 eşit taksit ile satın alınan taşıt kartları devir yapılamıyor.

25.05.2015 tarihinden önce servis taşımacılığı yaptığını ispatlayan ve bunun akabinde ücretsiz hak sahibi olan kişiler taşıt kartlarını devir edebiliyor. Peki elinizde ücret vermeden hak sahibi olduğunuz taşıt kartı devir işlemleri nasıl yapılır?

Adınıza veya firmanıza ait taşıt kartının devrini yapabilmek için öncelikle yetki belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu belge de aynı şekilde Edirnekapı Ukome den alınmaktadır.

Taşıt kartını satacağınız kişi ile fiyatta mutabakat sağladıktan sonra Edirnekapı veya Kartal semtinde ki UKOME binası ruhsat işleri bölümüne alıcı ve satıcı her iki tarafında giderek güvenlik dolayısıyla satış işlemi yapılacağını beyan etmesi gerekmektedir. Yapılan beyan sonucunda mevcut servis taşımacılığı kartında ki QR kod tarandığında taşımacılık kart doğrulama devir bilgileri aşağıdaki gibi görünecektir.

Servis Taşımacılığı Kartı Devir
Servis Taşımacılığı Kartı Devir

Bu işlem tamamlandıktan sonra alıcı ve satıcı notere giderek satış işlemini yapabilirler.

Şunu da belirtmek isteriz ki, anlaşma yapmış olduğunuz tutar üzerinden noter masrafları çıkmakta. Örneğin satış bedeli 1.000,00TL. olarak işlem yapılan bir satış sözleşmesinin noter masrafı yaklaşık 382.00TL. çıkarken bu tutar belirtilen rakama göre değişmektedir. Ancak ileride sorun yaşamamak adına önerimiz esas devir bedeli bildirilerek işlem yaptırmanızdır.

Unutmayın devir aldığınız taşıt kartının aslı eski sahibinde değil sizde kalmalıdır. Aksi taktirde işlemler yapılmaz.

Devir işlemi yapıldıktan sonra https://e-tuhim.ibb.gov.tr/ adresine girerek mevcut üyeliğinizle giriş yaptıktan sonra başvuru yaparak, elinizde ki satış sözleşmesini ve devir aldığınız taşıt kartını sisteme yükleyerek satışın onaylanmasını beklemeniz gerekiyor.

İlgili kişiler gerekli incelemeyi yaptıktan sonra eğer herhangi bir sorun yoksa telefonunuza mesaj olarak devir işleminin onaylandığı bilgisi geliyor ve evrak asılları ile birlikte Edirnekapı veya Kartal Ukome binasına giderek taşıt kartının asıl sureti ile birlikte satış sözleşmesini teslim ediyorsunuz ve devir işlemlerinin ilk aşamasını tamamlamış oluyorsunuz.

Son aşama olarak telefonunuza tekrar mesaj geliyor ve devir işlemini tamamlamak için ödemeye hazır başvuru olarak bilgilendiriliyorsunuz.

Tekrar sisteme girerek başvurunuzun yanında ödeme ibaresine tıklayarak 2.000,00 Türk Lirası kredi kartı ile ödemeyi yaptıktan sonra taşıt kartınızı artık teslim alabilirsiniz.

Taşıt Kartı Başvurusu

Yeni düzenlemeye göre taşıt kartı başvurusu sadece internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayfaya erişebilmek için https://e-tuhim.ibb.gov.tr/ adresine girmeniz gerekmektedir. Daha kısa yoldan google aramasında "tuhim" yazarak çıkan ilk sonuca giriş yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce firma veya şahıs adına fark etmiyor yetki belgesi sahibi olmalısınız. Yetki belgesi olmayan kişiler veya kurumlar müracaat yapamamaktadır. Yetki belgenizin varsa ilk işlem belirttiğimiz internet sitesine erişerek kullanıcı bilgileri ile giriş yapınız.

Taşıt Kartı Başvurusu
Taşıt Kartı Başvurusu

yukarıda ki ekranda T.C. kimlik numaranızı girip şifrenizi onayladıktan sonra sisteme bağlanabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız veya kaybettiyseniz şifremi unuttum alanına girerek, sisteme kayıtlı olan telefon numaranızı veya e-posta adresini belirterek aktivasyon şifresi alarak yeni şifre belirleyebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra;

Taşıt kartı fiyatları

Yukarıda ki resimde gördüğünüz üzere başvurunun ilk adımı Taşımacılık Kartı alanına tıklayarak başlamaktadır. Diğer seçenekler taşımacılık kartı dışında yetki belgesi, güzergah izin belgesi, servis hak başvurusu (geçici bir menü) yapmak için kullanılmaktadır. Bir sonraki yazımızda yetki belgesi nasıl alınır konusuna değineceğiz.

Taşıt kartı almak için gerekli evraklar

ilgili menüyü tıkladıktan sonra karşınıza gelen bu ekranda Uyarıyı Okudum butonuna basarak artık tüm doğrulama işlemlerini yapmış olacaksınız. Bundan sonra ki yapacaklarınızın tamamı bilgi girişi olacaktır.

Taşıt kartı iptal süresi

Yeni başvuru alanına tıklayarak başvuru oluşturulur. Bir sonraki ekranda aracın sahibi (şahıs/ firma), Adı Soyadı, sms gönderilecek numara bilgisi ( bu alan önemlidir, başvurunuzun takibi açısında görünen numarayı kontrol etmenizde fayda var.) Açıklama kısmı boş bırakılabilir.

Diğer aşağıdaki bilgiler aracın kendisine ait bilgilerdir. Bu alanlara da yazdığınız tüm bilgilerin doğruluğunu mutlaka teyit ediniz. Muayene süresi dolmuş araç üzerine başvuru yapılamadığından, giriş yapmaya başlamadan önce mutlaka muayene süresini kontrol ediniz.

Diğer bilgilerde eksiksiz olarak giriş yapıldıktan sonra kayıt ederek başvuruyu gönderebilirsiniz. Bundan sonra ki aşama yetkililerin girdiğiniz bilgileri incelemesi sonucunda cep telefonunuza gelen mesajla aşamalı olarak ilerleyecektir.

Taşıt kartı başvuru formu

Taşıt Kartı Fiyatları

İlk karar alındığın da Kırkbin TL. olarak belirlenen taşıt kartı fiyatları Aralık.2017 yılında alınan kararın neticesinde son düzenleme ile kart bedeli 01.01.2018 tarihinden geçerli olmak üzere 66.000.00TL olarak belirlendi.

Aynı şekilde eşit 5 taksite bölünerek satılan taşıt kartlarına daha uygun sahip olmak isteyen kişiler sahibinden satılık taşıt kartı ilanlarını inceleyerek satın alabilirler. Aynı zamanda sayfanın altında ziyaretçilerimizin yaptığı yorumlara bakarak satılık servis taşımacılığı kartı ilanları görebilirsiniz.

Önemli Not: 18/03/2019 tarihinden geçerli olmak üzere kart satışları belediye sistemi üzerinden yapılmamaktadır. Bu konuda yeniden satış yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz netlik kazanmış bir bilgi bulunmamaktadır.

Taşıt Kartı Sorgulama

Özellikle son zamanlarda bazı taşıt kartı satanlar dolandırıcılık yapmakta. Yani aynı taşıt kartını birden fazla kişiye satarak alan kişileri mağdur etmekte.

Bunun önüne geçmek için mutlaka belgeyi alacağınız taşıt kartının gerçek sahibi olduğunu doğrulamanız gerekmekte. Taşıt kartı sorgulama işlemini 3 şekilde yapabilirsiniz.

Taşıt kartı sorgulama 1. yöntem

Asıl suretli olan taşıt kartının üzerinde ki QR kodu android veya ios işletim sistemli telefonunuzdan QR kodu okutmaktır. Telefonunuz da hazır kurulu uygulama yoksa hemen marketten ücretsiz indirerek kurulum yapabilirsiniz.

Kurduktan sonra kodu okuttuğunuz da satın alacağınız kişinin kimlik bilgileri ile telefonun ekranına düşen bilgileri kıyaslayarak taşıt kartı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Taşıt Kartı Sorgulama
Taşıt Kartı Sorgulama

Taşıt kartı sorgulama 2. yöntem

QR kodu yanında ki https ile başlayan adres satırını aynı şekilde bilgisayar veya telefonunuzda ki internet tarayıcının adres satırına yazarsanız karşınıza çıkan sayfada sahiplik doğrulaması yapabilirsiniz.

Plakadan taşıt kartı sorgulama
Plakadan taşıt kartı sorgulama

Taşıt kartı sorgulama 3. yöntem

Teknoloji ile çok aranız yok ve yukarıda belirttiğimiz işlemleri yapabilecek düzeyde bilginiz yoksa en kısa yoldan istanbul Büyükşehir Belediyesi iletişim hattı ALO 153 ü arayarak Ulaşım Hizmetleri menüsüne yani 1'i tuşlayarak çıkan temsilciye gerekli bilgileri ileterek taşıt kartı hakkında tüm detayları sesli olarak öğrenebilirsiniz.

Taşıt Kartı Almak için Gerekli Evraklar

Hak sahibi olmak istiyorsanız ister satış yapan kişilerden, isterseniz istanbul Büyükşehir Belediyesi 'ne başvurarak alabilirsiniz. Bu başvuru esnasında taşıt kartı almak için gerekli evraklar aşağıda ki gibidir.

Öncelikle servis taşımacılığı yetki belgesi sahibi olmalısınız. Yetki belgesi alabilmek için;

Eğer şirketseniz,

 • Şirket yetkilisi olduğunuzu gösterir imza sirküsü ve şirketinize ait ticaret sicil gazetesi
 • Şirketinizin istanbul il sınırları içerisinde olduğunu gösteren belgeler.
 • Firmanızın oda kaydı olduğuna dair belge. Burada İTO veya diğer servis taşımacılığı odasına kayıt olabilir.
 • Öğrenci taşımacılığı veya personel servis taşımacılığı taahhütnamesi.
 • Talep ettiğiniz servis taşımacılığı yetki belgesi gurubuna ait şartların yerine getirilmesi. Yetki belgesi A - B - C - D olarak 4 sınıfa ayrılmaktadır.

Örneğin, en üst sınıf olan A gurubu yetki belgesi almak için şirketiniz bünyesinde çalışan 1 adet üst düzey yönetici belgesi (ÜDY), 3 adet orta düzey yönetici belgesi (ODY) ve iso 9001, iso 14001, Ohsas 18001 ve TSE 12257 belgelerine sahip olmanız gerekmektedir.

ÜDY 2 Belgesi
ÜDY 2 Belgesi

Ayrıca yukarıda belirttiğimiz ÜDY ve ODY belgelerine sahip olabilmek için bazı şartlar bulunmakta. Üst düzey yönetici belgesi alabilmek için 4 yıllık üniversite mezunu şart aranmakla birlikte, orta düzey yöneticiler içinde en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır.

Bu şartları yerine getiren kişiler src eğitim merkezine başvurarak ortalama 180 saatlik eğitim sonucu Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği yazılı sınava katılarak en az 70 puan almaları ve istenilen puanın elde edilmesi sonucunda aynı gün sözlü yani uygulama sınavına girerek aynı şekilde geçmeleri gerekmektedir. Her 2 sınavda da başarı gösteren kişiler mesleki yeterlilik belgesine sahip olabiliyor.

Yukarıda maddeler halinde sunduğumuz tüm şartlar yerine getirildiğinde almış olduğunuz servis taşımacılığı yetki belgesi ve yetkili kişi imza sirküleri ile birlikte başvuru yaparak taşıt kartı alabilirler.

Şahıslar için yani şirket olmayıp gerçek kişiler için sadece yetki belgesi ve kimlikle birlikte müracaat yapmaları yeterlidir.

Taşıt Kartı İptal Süresi

Sahibi olduğunuz araç üzerine ücretsiz hak sahibi iseniz ve aracınızı satmak istiyorsanız taşıt kartı oluşunun satışa engel bir durumu yoktur. Ancak aracınızı sattıktan sonra en fazla 6 ay içerisinde yeni bir araç alarak mevcut taşıt kartınızın aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.

6 aylık belirtilen süre çok önemli olup, servis aracını sattığınız zaman taşıt kartı iptal süresini mutlaka takip edin. Geri dönüşü kesinlikle yoktur. Ayrıca 1 ay yol belgesiz olan kartlarında iptali sistem tarafından otomatik olarak yapılmakta.

Taşıt Kartı Örneği

Ulaştırma Daire Başkanlığı tarafından verilen taşıt kartı üzerinde araca ait bilgiler ve kart hakkında diğer bilgiler bulunmaktadır.

Aracın plakası, araç sahibi, marka, model aracın ilk tescil tarihi gibi bilgileri yer almaktadır. Ayrıca taşımacılık kart numarası, kartın veriliş tarihi ve son geçerlilik süresi bulunmaktadır. Aşağıda göstermiş olduğumuz taşıt kartı örneği üzerinde tüm detaylar mevcuttur.

Taşıt Kartı Örneği
Taşıt Kartı Örneği

Kart sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biriside taşıt kartlarının geçerlilik süresi kaç yıldır ?  UKOME'nin 18.03.2019 tarihinde aldığı son karar ile 10 yıllık kart süreleri 30 yıla uzatılmıştır.

"BU YAZIYI SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ, ANINDA %10 İNDİRİM KAZAN."

Son Güncelleme

97 Yorum

 • Adem yil

  Tasit kartsiz servis araci almak istiyorum.noterde işlemler nasil yapılıyor.kartsiz alacağından araca başka plaka veriliyor mu.konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  • Meva Turizm

   Adem Bey, aracı satınalma işlemlerini yaptıktan sonra taşıt kartını da aynı şekilde noterden devir alıp, ibb sistemine yükleme yaparak onay işlemlerini beklemelisiniz. Onaylandıktan sonra satın almış olduğunuz aracın plakasına devir işlemi yapılacağından sorunsuzca servis taşımacılığı yapabilirsiniz.

 • volkan özmen

  D2 belgesi almak için hazırlanıyoruz.
  Taşıt kartı almamız gerekiyor mu?

 • MURAT PARLAYAN

  MERHABALAR OLAY GELSİN
  BEN SERVİS ARACI ALACAGIM .
  ÖNCELİKLE NELER YAPMAM GEREKİYOR.
  ANLADIGIM KADARI İLE ÖNCE ARAÇ ALINIP SONRA SERVİS TAŞIMACILIGI KARTI BAŞVURUSU YAPILABİLİYOR.
  9+1 CARAVELLE YADA TRANSPOTER İ DE SERVİS ARACI OLARAK KULLANABİLİR MİYİZ?
  BİRDE ARACI ALDIK KARTI ALDIK AMA HERHAN GİBİ BİR YERE FATURA KESECEK ŞEKİLDE ARACI ÇALIŞTIRAMADIK YANİ TABİRİ CAİZ İSE EVİN ÖNÜNDE YATIRDIK AYLIK MASRAF OLARAK KARSIMIZA NE CIKAR FATURA KESERSEK NE ÇIKAR TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSİN…

 • Fuat Arslan

  Merhabalar bir arkadaşımın taşıt kartı var be iptal olduğunu söylüyor otomatik iptal olur mu bu taşıt kartı veya iptal olduysa bile nasıl geri faaliyete sokabiliriz

 • Hasan koç

  Abi ben aracımı sattım ve 6 ay geçti araç alamadım ne yapmam gerekiyor

 • Ahmet yemis

  Bende aracami borçlarımdan dolayı satttim ve yeni araç alamadim 6 ay süreyide geçtik ne yapmam gerekiyor şu anda araç. Alacak durumunda yok tasit kartımı satabilir miyim

 • TUFAN ŞAHİN

  SELAMLAR 2012 YILINDA SERVİS İŞİNE BAŞLADIM 2014 YILINDA ARACIMI SATTIM DİYE BENİM TAŞIT KARTI HAKKIM OLMADIĞI SÖYLENDİ FAKAT FAALİYET BELGEM DEVAM ETMEKTEYDİ 2015 YILI NIN 9 AYINDA TEKRAR ARAÇ ALDIM BU SEFER BENDEN 20000 TL TALEB EDİLDİ 5 EŞİT TAKSİTLE ÖDERSİN DENDİ YUKARIDA OKUDUĞUM ÖETNİN DE VERİLEN TARİHTEN ÖNCE BU İŞİ YAPTIĞIMI İSBATT ETTİM BANA HAK VERİLMEDİ BEN BELEDİYEDE BU KONUYU KONUŞURKEN BİR BAYAN GELDİ BU BAYANIN ARABASI VAR FALİYET BELGESİ YOK ONA HAKKIN VARDEDİLER VE ALDI BEN BUNU GÖRDÜM MADUR OLAN KİM BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

  • Meva Turizm

   Merhaba Tufan Bey,

   Ukome’ye giderek mağduriyetinizi belirten bir dilekçe yazıp üst makama ilettiğiniz taktirde mutlaka size olumlu veya olumsuz bir cevap vereceklerdir. Alacağınız cevapla birlikte gerekçede sunulacaktır. Bu şekilde cevap almaya çalışırsanız çok daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

 • Mehmet Emir

  Merhaba. 2005-2009 yılları arasında kendi aracımla servis taşımacılığı yaptım. Sonra aracımı sattım o zamandan bu yana servis işi yapmıyorum. Şimdi tekrar servis işine girmek istiyorum. Bunun için ücretsiz taşıt kartı alabiliyor muyum.? Benim zamanımda taşıt kartı falan yoktu, Sonradan çıkarttılar, bende almak için hiç başvuru yapmadım

  • Meva Turizm

   Merhaba Mehmet Bey,

   Kısa bir sürelik 2015 yılından önce eksik evraktan dolayı kart alamayan kişiler için şans tanındı. Ancak şuan da devam etmiyor. Bu sebeple alamazsınız ancak gene de teyit için 153’ü arayarak bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz.

  • ALI OSMAN CELİK

   Tasit karti devir onaylanmasi kac gun surer

 • Barış

  Merhaba taşıt kartını noterden devraldıktan sonra
  İbb ukema kartı çıkartmak ve araç almak için ne kadar
  süre tanıyorlar

 • gizem yorulmaz

  Merhabalar ben taşıt kartı başvurusu yapmıştım eksik evrakdan dolayı geri dönmüş şimdi arıyorum hakkımın yandığını söylüyorlar 30 yıllık bir firmam ve yıllardır ticaret odasına ve vergileri hep ödüyorum hakkımı nasıl geri alabilirim yardımlarınızı rica ederim

 • resul iris

  Beni tasit kartim var devir etmek istiyorum alan varmi

  • Serkan güngör

   Ne kadara satıyorsunuz taşıt kartını bilgi verebilirmisiniz?

  • Tuncay altunay

   Tasit kartinizin fiyati nedir

  • Hüsnü dirlik

   Var fiyatı bigisi

  • Fatih yucesiy

   Tasit kartı ariyorum.bana devir edebilirsiniz

  • Ferdi

   Ben almak. İstiyorum 05370335257

 • MÜMİN ÇETİNKAYA

  SELAM SERVİSCİYİM EVRAKLARIM TAM BİR ARKADAŞIMIN İŞ YERİNDEN SSK ÖDÜYORUM SSK PRİMİN DOLDU ARTIK ÖDEMEK İSTEMİYORUM YAŞI BEKLEYECEĞİM ARABADA ÜZERİME KAYITLI OLDUĞU İÇİN SSK DAN ÇIKARSAM BAĞKUR HEMEN DEVREYE GİRİYOR BUNUN İÇİN ARABAMI TAŞIT KARTIMI KARDEŞİME DEVİR ETMEK İSTİYORUM KARDEŞİM SSK LI ÇALIŞIYOR SATEN BUNUN İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMEM LAZIM TEŞEKKÜR EDERİM

  • Meva Turizm

   Birinci derece yakınlarda taşıt kartı devrine Büyük Şehir Belediyesine ücret ödemezsiniz Mümin bey. Sadece devir işleminin ilk adımı noter de satış sözlemeşmesi için çıkacak bedeli ve araç devir bedelini ödersiniz.

 • Ayhan Büyüm

  Ben laa plakamı aldım taşıt kartıma yeni aldığım plakayı tekrar taşıt kartıma işlemem gerekiyor mu…

 • Ayhan Büyüm

  Merhaba Ben laa plakamı aldım taşıt kartıma yeni aldığım plakayı tekrar taşıt kartıma işlemem gerekiyor mu…

 • Murat gectinli

  Merabalar.yeni bir servis araci aldim ama servis isine yeni giriyorum yetki belgesi icin etuhim girdigimde yeni basvuru secenegi yok.yetki begesi basvuru baska hangi yolla yapilabilir.bi bilgi aktarirsaniz sevinirim tesekkurler.

  • Meva Turizm

   Murat bey sistem şuan yeni başvurulara kapalı olduğundan, sistemin yeniden açılmasını beklemeniz gerekmekte.

 • sinan turan

  2001 model otobüsüm var2009 da satın aldım2014 yılından beri vize si yok l pilaka hakım varmı

 • Hakan çam

  2017 basından ıtıbaren yetkı belgem var 2014 vergı daıresıne kaydım var faturam var tasıt kartı almak icin ne yapmam gerekıyor

  • Meva Turizm

   Hakan bey şuan servis taşımacılığı kartı satışı belediye tarafından yapılmamaktadır. Ancak facebook gibi sosyal medya aracılığı ile şoförlerin ve araç sahiplerinin olduğu gruplarda satışlar yapılmaktadır. Bu şekilde şahıstan tedarik ederek satın alma işlemi yapabilirsiniz.

 • Murat

  Merhabalar şuan servis taşımacılığı kartını belediye neden satışını yapmıyor

 • Fedai cay

  Selam ben aracimi 2014 haxiraninda sattim o done.deki yol belgelerim duruyo halen ticare odasinda faliyet gosteriyom tazik karti cikara bilirmiyim

  • Meva Turizm

   Fedai bey bu konuda daha önce bir düzenleme yapılıp hak sahipleri tekrar talepte bulunup kartlarını alabildiler. Ancak bu düzenleme kısa bir süreliğine yapıldı. Şuan da bildiğimiz kadarıyla böyle bir talepte bulunulması söz konusu değil ancak siz gene de 153’ü arayın veya ukome’ye giderek bilgi almayı deneyin.

 • MUHARREM DERİCİOĞLU

  L TAŞIT KARTIMI ALDIKTAN SONRA ARABAMI SATTIM ARABA ALMADIM 6 AY OLDU TAŞIT KARTIMI SATABİLİRMİYİM

  • Meva Turizm

   Kartınızı satabilirsiniz Muharrem bey sorun olmaz.

 • Hüsnü dirlik

  Taşıt kartına ihtiyacım var satan arkadaşlarla görüşmek isterim

 • Semih Taşpınar

  Laa plaka için gerekli evrakları çıkarma işlemlerine başlayacakken servis sektörünü bırakma kararı aldığımdan kartım satlıktır. 12.000 TL. ye bırakacağım ilgilenen varsa bana ulaşabilirler.

  • Samet kazancı

   Telefon numaraniz varmi

  • Adem Arat

   0546 893 19 87 ulaşırsanız

  • Halis Engön

   Helen satılık mi.

  • Fatih Elbaş

   Merhaba, kartınız hala satılık mıdır? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  • yunus dumansızoğlu

   satarsanız görüşebilirmiyiz

  • Cemil

   Sattımızmı

  • Ferdi

   Beni arayın ben almak istiyorum 05370335257

 • İbrahim uslu

  Taşıt kartı harcı olan 2000 TL ye kredi kartına taksit yapiliyormu.birde t kartını devir aldım en az bir sene servis yapmam gerekiyormus yapmazsam iptal olurmuş devir edemezmisim.dogrumu.

  • Meva Turizm

   İbrahim Bey, devir işlemi için ödenen 2000TL.taksit yapılmıyor tek seferde ödeme yapılıyor. Ancak bankanızla görüşüp taksit yaptırabilirsiniz. Ayrıca faaliyet yapılmaması konusunda duyduklarınız doğrudur.

 • Hakan gencer

  Slm benim üdy1 belgem var bu belgemle bir iş bulabilirmiyim yada belgemi kiraya verebilirmiyim ihtiyacı olan firmalar iletişime geçebilir 0537 837 80 89

 • Akif

  Mrblar elimde ki taşıt kartını satmak istiyorum. İlgili arkadaşlar 05418814600 numaradan ulasabilir.

 • Ali yazıcı

  Taşıt kartımı devir edicem benim adıma taşıt kartı devirde ruhsat kimlik taşıt kartı başka bişey lazım şimdiden tşk

 • İbrahim uslu

  L serili Yeni taşıt kartımı aldım .kartın altında kırmızı yazıyla bu kart seri plakalı olduğu için devredilemez yazıyor.bu nedir.

 • Ziya

  HOCAM satilmadıysa talibim 531 363 3698

 • Burak kargın

  Arkdaslar taşıt kartı arıyorum satamlar bana ulasabilirmi
  05464290056

 • ekrem poyraz

  taşıt kartı satılıktır 22.000 ilgilenen arkadaşlara duyrulur.

  • Emre Ar

   Ekrem bey tel numaranızı yazar misini

  • Mustafa Tor

   Ekrem bey kartınızı ben talibim ararsanız alirim 0534 589 01 00

  • muslim ozcan

   Merhaba halen duruyor mu tasit karti

 • Songül AKHAN

  Yol belgeli mevcut kartımı 25.000TL. fiyata vereceğim. Acildir. Almayı düşünürseniz arayabilirsiniz. Pazarlık yok, takas teklif etmeyin.

  • Mustafa Tor

   Songul hanım kartinizi ben alırım arayınız 0534 589 01 00

  • ABDURRAHİM UZUN

   İLETİŞİM: 0542 380 79 61

   • Emra kercin

    Songül hanim tasit kartiniza talibim ararsaniz tel 05366755388

  • Memduh KULAKSIZ

   Songül hanımla Facebook üzerinden iletişim kurduk. Kartın devrini üzerime aldım her iki tarafada hayırlı olsun.

 • Turhan özbek

  Merhaba aracımı alalı 1 ay oldu taşıt kartım var ama
  Yol belgesi çıkartamıyorum firma sözleşme vermiyor
  Nasıl yol belgesi çıkartabilirm

  • Meva Turizm

   Merhaba,

   Çalıştığınız firmadan sözleşme almadan yol belgesi çıkarma şansınız yok.

 • Kemal can

  Merhaba arkadslar ben 2004 den 2009 servis yaptım araçları çekme çıkardım duruyor bunun taşıt kartlarını alabilirmiyim veya ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz bilgi verirmisiniz

  • Meva Turizm

   2015 Mayıs ayından önce oda faaliyet belgeniz, kestiğiniz fatura vs. yani taşımacılık yaptığınızı ispatlar nitelikte belge varsa ve 2015 mayıs sonrasında hala bu araçlar elinizde duruyor ise UKOME’ ye dilekçe vererek taşıt kartlarınızı talep edebilirsiniz. Yanlız bu müracat için geç kalmayın bugün 29/03/2019 cuma başvurunun son günü bilginize.

 • Akif YILDIRIM

  İhtiyaçtan kartımı satıyorum, yeni plaka geçişi yapılmamıştır. İlk hak sahiplerindenim. 22bin fiyat düşünüyorum. Arayın görüşelim 0541881400

  • Yusuf DEMİRHAN

   Numaranız tam çıkmamış

 • BERAT BALABAN

  ARKADAŞLAR TAŞIT KARTI ARIYORUM ACİL. ELİNDE OLAN SATMAK İSTEYEN ULAŞIM SAĞLAYABİLİR Mİ
  05414995867

 • ERTUĞRUL DEMİR

  ARKADAŞLAR ACİL TAŞIT KARTI ARIYORUM YAKIN ZAMANDA EVLENECEĞİM İŞE BAŞLAMALIYIM FİYATTA UÇMAMIŞ ARKADAŞLAR ULAŞABİLİR 0537 659 91 76
  TAŞIT KARTI + 2013 ÜSTÜ ARAÇTA OLABİLİR

 • Öztekin Işık

  Merhaba, 92 yılından beridir servisçilik yaptığım aracıma zamanında emniyet tarafından verilen belgeden almıştık. Aracı iki ay önce hurdaya çıkarttım. Belge hakkım gitti mi, nasıl bir yol izlemeliyim.

 • MEHMET NADİR AKDOĞAN

  Sayın MEVA turizm!..
  Öncelikle bu hizmetiniz için şahsım ve camiamız adına teşekkür ederim…
  benim sorum: emekliyim,eşimin adına olan servis aracımızın sürücüsüyüm.(eş ve emekli olduğumdan sgk priminden muafım).eşimin sgk prim günü dolmak üzere olduğundan taşıt kartını ve aracı üzerime almak istiyorum… masrafım ne olur ve mükellef olduğumda sgk primi ödemem gerekirmi? veya maaşımdan kesinti yapılrmı.AYRICA NELER YAPMAM GEREK?.. teşekkürler şimdiden

  • Meva Turizm

   Merhaba Mehmet Bey,

   Sizlere yardımcı olabilmekten mutluluk duyarız. Sorunuzun cevabına gelecek olursak, eşinizin adına olan kartın devrini üzerinize alabilirsiniz. Eşiniz 1. derece yakın konumunda olduğu için İBB’ne ödemeniz gereken bir ücret çıkmayacak sadece noter masrafı ödeyeceksiniz. Taşıt kartının sahibi olarak gözükmeniz ek bir sgk külfeti getirmez veya herhangi bir kesinti yapılmaz. Daha detaylı bilgi almak için 153’ü arayabilirsiniz.

 • Metin kara

  Merhabalar taşıt kartı devirinde kimlik ehliyet ruhsatdan başka birşey gerekiyormu acaba yakın zamanda devir alıcam ve ek birşey daha varsa onuda halledeyim şimdiden teşekkürler

 • alper kt

  merhabalar meva turizm bizleri bilgilendirdiginiz icin teşekkür ederim benim sorum ben 2013 senesinde caravella aracimla personel tasimaciligi havaalani transferi yapmistim 2015 senesinde biraktim vergi levhami faaliyet belgemi kapattim ( halen elimde duruyor evraklarim) bu isi tekrardan yapmak istiyorum tasit karti hakkim varmi nasil bu isi tekrardan yapabilirim ? teşekkürler

 • Şahin nas

  TAŞIT KARTI ARIYORUM CİDDİ SATANLAR ARASIN AL SATÇI DEĞİLİM ESNAFIM FIYATI ABARTILI OLAN ARAMASIN 0 543 735 66 57

 • Mehmet Ali Şentürk

  2012 yılında okul servis işini bıraktım. O yıldan beri maliye ve oda hepsini kapattık. 1993 de başlamıştım. Şimdi yeniden bssvurssm alabilir iyim. Teşekkürler

 • ÖZGÜR

  Merhaba taşıt kartı arıyorum fiyat uçmamış olursa hemen devrini yapabiliriz.
  0530 956 05 18

 • Ayşe Yıldız

  Taşıt kartının satışı vergiye tabi midir, fatura kesilir mi, elde edilen gelir nasıl muhasebeleştirilir?

 • Sinan Doğan

  Selamün aleyküm bilgilendirmeleriz çok iyişimdiden teşekkür ederim,benim bilgi almak istediğim konu 9+1 aracım var d2belgeli transfer vs işler yapıyorum araç eşimin üzerine taşıt kartı alabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.kolay gelsin.

 • Kerim Ayhan

  Taşıt kartı arıyorum acil 0 534 397 25 00

 • Ahmet atam

  Merhaba meva turizm
  Bizlere Vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkur ederim benim sizlere bi sorum olcak 2012 arac aldim 2017 fatura kestim ama ondan sonra servisi biraktim aracim halen elimde satmadim sadece servis cekmiyorum muhasebemde acik kapatmadim calistigim sure yol belgesini almadim odayada kayit olmadim nasasil bir yol izlemeyelim tesekkur ederim

 • serkan canber

  Değerli Meva Turizm Yetkilisi 95 yılında bu işi yaptım 99 eylülde kapanış verdim o zamanın ticari taşıt kullanma belgesi vs tüm evraklarım duruyor acaba bu taşıt kartından yararlanabilirmiyim hakkım varmı?

  • Meva Turizm

   Serkan Bey,

   2015 yılında açıklama yapıldığı tarihten sonra elinizde araç var ve hak sahibi olamadıysanız o mağduriyeti ortadan kaldırmak için böyle bir başvuru açılmıştır. Ancak şuan da bildiğimiz böyle bir müracat zaten yapılamıyor. Detaylı bilgi için 183’ü arayabilirsiniz.

 • Cesur karakoç

  Merhaba 2011 den 2015 e kadar personel servis aracı güzergah belgem vardı bazı nedenlerden dolayi taşıt kartına ceviremedim araç duruyor şirketi adına kart hakim olduğunu söylüyor ibb fakat almak için başvurduğumda resmi gazetede turizim ibaresi olduğunu söylüyor ve yolcu taşımacılığı gerekiyormus bunu nasıl düzelte bilirim sayılar

 • Erkan özkaya

  Merhaba kolay gelsin 20 Aralık 2018 de servis işi ile uğraşan bir abimin firmasının adına taşıt kartı aldım yeni taşıt kartını aracının üzerine geçirmiş ve mevcut olan kartı boşa çıkarmış ve şimdi kendi kartının iptal olduğunu söylüyor ne yapması gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 • Kadir

  2011 2016 arası servis aracım vardı ve yol belgelerimin hepsi duruyor ve odayı kapatmadım ama ödemede yapmadım fakat ben arabayı 3 . Ayda satmıştım akibetimiz nedir

 • Erkan akgul

  Selamlar 2005 2009 arası serviscilik yaptım yol belgelerim var tatasit karttı almaya hakim varmı nasıl bir yol izlemem gerekiyor yyardimci olursanız sevinirim teşekkür ediyorum

 • Mehmet Ali Şentürk

  Mrb 1993 ile 2012 arası okul servis işi yaptım. Oda sicil maliye kayıtlı idim.. Şimdi bu tahdit plaka olayından sonra tuhime dilekçe yazdım. 20 haziranda. Onlarda incelemeye alıp cevap ver eklerini söyledi ler.. Şimdi benim soracağım soru Red cevabı alsam hukuki yola basvursam Bi sonuç alabilir miyim. Bilginiz için teşekkür ederim

 • Bülent erkek

  2001 ila 2011 arasında servis taşımacılığı yaptım ve bıraktım bıraktıktan sonra oda kaydı vergi kaydını kapattım yeniden başlıyacağım benim taşıt kartı hakkım olabilir mi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 • Hakan Kara

  Bülent kardeşim vermezlerse hukuki hakkını kullan senin gibi binlerce mağdur olan var bu işin asıl hak sahibi sen ve senin gibiler

 • Hasan kara

  Bu işi yapan bırakan geçmiş dönem taşımacıları dilekçe versinler olumsuz olursa hukukî yola basvursunlar

 • Aziz Akyol

  2012 tarihinde servis işine başladım 20 14 yılında baypas ameliyatı geçirdim .2017 tarihine kadar ticari faaliyetim devam etti 2017 de aracı Hususi ye çevirdim benim taşıt kartı akibetim nedir hakkım devam ediyorum

 • Fatih Umay

  Arkadaşlar dilekçe verin geçmiş dönem de taşımacılık yaptım ve bıraktım hiç bir oda dernek böyle bir hakkım olduğunu söylemediler geçmiş dönem taşımacıları na da hak tanışmışlar ama hiç kimsenin haberi yok

 • Hamdullah Karaca

  Selman tekin adına taşıt kartı belediye bana veremedi hakkım varmış veremedi ben otogara çalıştım otogarın kartım var veremiyorlar. Veriliş tarihi 23/07/2015 otogar aldı veriliş tarihi 15/06/2015 esnaf yetki belgesi çıkardım,veriliş tarihi 15/06/2015 faaliyet belgesi çıkarttım, işletmecileri esnaf odası benim hakkım belediye yemiş!! 34 PMB 87 plaka budur saygıyla arz ederim… 0543 472 23 24 telefonum budur arkadaşlar ben hakkımı istiyorum hakkımı yediler…

 • Halil emre haklı

  25.01.2019 tarihinde aracımı sattım taşıt kartım elimde bunu devir yapabilirmiyim şuanda

 • İmam kaplan

  Selam arkadaşlar geçmiş dönem de bu işi yapan bırakan geçmiş dönem taşımacıları için hiç bir bilgi mesaj verilmedi dolasiyla burda bir hak mahrumiyet i ve saman altından su yürütülmesi söz konusudur geçmiş dönem taşımacılık yaptım ve bıraktım diyenlerin ibb ye dilekçe vererek hakkını arasın

 • Ahmet Gültekin

  Sevgili Meva turizm ben bu işe yeni başlamayı düşünen biri olarak araştırmalar üzerine anladığım kadarı ile belediye su an kart satışı yapmıyor sahibinden.comda buluna kartlardan almam yeterlimi kart bazı ilanlarda ise yol satılık kartlardan bahsediliyor nasıl bir yol izlemem gereklidir

 • Birol Akarsu

  L plaka devir işlemleri İBB den kapallı 153 aradım dışarıdan plaka yı noterden alsam dedim ibb de kabul olmayabilir dedi Lplaka sözleşmesinde ikinci kişilere devredilemez hükmü var mı teşekkürler

 • Hızlı Soru Sorabilirsiniz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir