Okul Servisi
Okul servisi hizmetini en profesyonel şekilde sunan şirketimizin, istanbul genelinde öğrenci servis taşımacılığı, okul servis firmaları, okul servis şirketleri, okul servisi nasıl yapılır, okul servisi yapan firmalar, okul servis fiyatları hakkında başarılı çalışmaları devam etmektedir.

Okul Servis Taşımacılığı

Okul servisi taşımacılığı yapmak isteyen firmalar, gerekli koşul ve şartları yerine getirmelidir. Servis araçları yönetmeliği son haline baktığımız zaman araç sahibi, firma ve şoförlerin uymak zorunda oldukları kurallar ve yükümlülükler bulunmaktadır. Bu yükümlülükler ve şartlar dikkatli bir şekilde incelenmeli ve eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

Okul servis araçları yönetmeliğinin son haline baktığımız zaman yönetmeliğin ilk bölümünde yönetmeliğin amaç ve kapsamı anlatılmakta aynı zamanda gerekli tanımlar yapılmaktadır.

İkinci bölümde ise aranacak şartlar, yerine getirilmesi gereken yükümlülükler, okul servis araçlarının çalıştırılması ve olası şikâyetlerin değerlendirilme usullerine geniş yer verilmiştir. Okul servis aracının tanımı ve görünümü, iç ve dışında bulunması gereken levhalar, renkler detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Okul servis firmalarının özellikle taşımacının şartları ve yükümlülükleri bölümüne dikkat etmeleri ve tüm yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir.

Bu kısımda servis görevlisinde bulunması gereken şartlar ve servis içerisinde öğrencilere davranış biçimi, öğrencilerin uyması gereken kurallar, rehber personel bulundurulması gibi maddelere ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir.

Öğrenci Servis Firmaları

1999 yılından bugüne edindiğimiz tüm bilgi ve deneyimleri 2009 yılında Meva Turizm markası ile taçlandıran şirketimizin taşımacılık alanında ki uzmanlıklarından birisi de öğrenci taşımacılığıdır. Bu anlamda diğer öğrenci servis firmaları içerisinde öğrenci taşımacılığını ayrı bir hassasiyetle yürüten ve konusunda deneyimli personellere sadece bu işe efor harcayan şirketimiz hali hazırda 17 okula taşımacılık hizmeti vermektedir.

İstanbul Öğrenci servis firmaları arasında adını daima liderlik konumunda tutmayı başaran şirketimizden uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet almak için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. 444 1 392 hemen arayın!

Okul Taşımacılığı

Yeni düzenlemelerle bir çok kriter getirilen okul taşımacılığı işini en güvenilir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Sahibi olduğumuz A sınıfı okul taşıma yetki belgesi ile yıllardır çocuklarınızı güvenle seyahat ettiren Meva Turizm alanında en profesyonel şirketler arasında yer almaktadır. Şoförlerini titizlikle seçip, daha sonra eğitimler vererek yavrularınızı en güvenli ellere emanet ettiğinizi hissettiriyoruz. İstanbul okul taşımacılığı hizmetinde amacımız sadece maddi gelir elde etmek değil, asıl amacımız çocuklarınızın gelecekte topluma faydalı bireyler olabilmesini sağlamak amacıyla onların eğitimlerini almalarında katkıda bulunabilmek!

İstanbul il sınırları içerisinde Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere çeşitli Ana sınıfı, İlköğretim ve özel / devlet liselerinin okul taşımacılığını yapmaktayız. Bizi tercih etmek için daha bir çok sebep sunabiliriz. Hemen arayın 444 1 392

İstanbul Okul Servisleri

Okul servisleri taşımacılık sektörünün en hassas çizgisidir. Yavrularımızın güvenli ve rahat koşullarda ulaşım sağlayarak okullarına gitmesi ve aynı şartlarda evlerine tekrar geri dönüşünü sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektör de sayılı A sınıfı yetki belgesine sahip şirketimiz istanbul okul servisleri konusunda tüm yetki belgelerine sahiptir. Okul servisleri hizmetini sahibi olduğumuz İSO, OHSAS ve TSE standartlarında yürütmekteyiz.

Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere tüm ilçelerde okul servisi hizmeti vermekteyiz. Verdiğimiz taşımacılık hizmetini yönetmeliğin belirlediği fiyatlarda verirken, diğer şirketlerle haksız rekabetin önüne geçebilmek için tüm çabayı hassasiyetle göstermekteyiz. İstanbul okul servisleri hizmetini yüksek teminatlı sigortalarla güvence altına alınmış, yeni model araçlarla ve konusunda en az 7 yıl deneyimli şoförlerimizden almak istiyorsanız hemen bize ulaşın…

Okul Servisi Nasıl Yapılır?

Okul servisi yapmak isteyen firmalar, okul servisi yapmak için ne gerekli olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Okul servisi olmak için gerekli belgeler ve şartlar yerine getirilmediği sürece resmen okul servisi olmak mümkün değildir. Bundan dolayı firma sahipleri ve araç sahiplerinin gerekli şartları mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir.

Okul servisliği yapmak isteyen firmaları seçtiği şoförler son derece önemlidir. Bununla beraber şoförün 26 yaşına girmiş olması ve gerekli sürücü ehliyetine sahip olması gerekmektedir.

Şoförlerin B sınıfı ehliyet için en az 7 yıllık ehliyet sahibi ve E sınıfı için en az 5 yıl ehliyet sahibi olması şarttır. Şoförlerin sabıka kaydı, yaş sınırı, sağlık raporu gibi şartlarla beraber gerekli belgeler toplanmalı ve büyükşehir belediyesine takdim edilmesi gerekmektedir.

Büyükşehir belediyesinde dilekçede eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Okul servis araçları yönetmeliği firmalar tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Yönetmelik kapsamında yer alan aranacak şartlar, yükümlülükler, okul servis araçlarının çalıştırılması, taşımacının şartları ve yükümlülükleri, okul yönetimi ve milli eğitimin yükümlülükleri, taşıma işinde çalışan kişilerin görevleri ve sorumlulukları, sigortasız taşıma yapılamayacağı gibi maddeler dikkatli bir şekilde incelenmeli ve taraflar görev ve sorumluluklarını yerine getirmelidir.

Okul Servisi Nasıl Yapılır
Okul Servisi Nasıl Yapılır

İstanbul Okul Servis Firmaları

Çocuğunuz evinize uzak bir okula gidiyorsa, okul servisine geçmesi olağan bir durumdur. Tabi okul servisi seçerken de okul servis hizmetleri yönetmeliğindeki kuralları uygulayan Firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu yönetmenliğe uyan servislere çocuğunuzu emanet etmeniz daha güvenilir ve daha etik olur.

Çocuğunuzun zamanının bir kısmını geçireceği yerlerden birisi olan okul servisi seçiminde dikkatli olmanız gerekir. İstanbul okul servis firmaları, okul servis hizmetleri yönetmeliğine uyan firmalardır.

Çocuğunuz İçin en doğru Firmaları arıyorsanız ve İstanbul’daysanız okul servis hizmetleri yönetmeliğine uyan ve çocuğunuzun okuluna gidebilecek okul servisi firmalarıyla görüşebilirsiniz.

Okul servisi okul öncesi döneminden yükseköğrenim dönemine kadar sadece öğrencilere mahsus ticari tescilli araçlardır. Okul servisleri ihale ile okulunuzun seçtiği firmalardan olmalıdır.

İstanbul’da yaşayanlar İstanbul okul servis firmalarını araştırarak çocuğunuz İçin en iyi firmalara bakabilirsiniz. Çocuğunuzun siz olmadan seyahat etme özgürlüğüne sahip olması onlar İçin önemli ve heyecanlı bir deneyim olacaktır.

Bu yüzden de İstanbul okul servis firmalarını araştırabilir ve çocuğunuz İçin en doğru seçimi yapabilirsiniz. Herhangi bir şikâyetinizde ise okul servisi şikâyet hattına yani UKOME’ye ulaşabilirsiniz. ALO 153’ü arayarak UKOME’ye bağlanabilirsiniz.

Okul Servis Şirketleri İstanbul

İstanbul’da okul servis şirketi sayısı oldukça fazladır. Okul servisi kullanmak için gerekli belgeler tamamlandığı zaman okul servisi yapılabilmektedir. Bu belgelere baktığımız zaman;

 • Dilekçenin yazılması gerekmektedir. Dilekçede yazılması gereken bilgiler ise güzergâh, Şoför adı, TC numarası, Cep telefonu numarası ve güzergâh saatleri yer almalıdır.
 • Taşımacı, izleyeceği güzergâh için bulunduğu büyükşehir belediyesinden izin almak zorundadır. Aynı zamanda tüm eğitim sertifikalarına sahip olmak gerekmektedir.
 • Araç ruhsatı
 • Ferdi Kaza Sigortası
 • Mali sorumluluk sigorta
 • Vergi levhası
 • Okul onaylı öğrenci listesi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu İşe Giriş Belgesi
 • Okul servis şoförlerinin de gerekli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Şoförlerin 26 yaşından küçük ve 63 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
 • Okul servisleri şoförlerinin taksirli suçlar hariç hüküm giymemiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda yüz kızartısı suçlardan, hırsızlık, taciz, cinsel istismar, ihaleye fesat karıştırma gb durumlardan hüküm giymemiş olması gerekmektedir.
 • Şirketler için imza sirküleri ve yetki belgesi
 • Şoförler odasından oda kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Ehliyet Sicil Kaydı
 • Adli Sicil Kaydı
 • Taahhütname
 • Sağlık Raporu

Okul taşıtı yaş sınırı 2018 ise 20’den büyük olmaması gerekmektedir.

Okul Servisi Yapan Firmalar
Okul Servisi Yapan Firmalar

Okul Servisi Yapan Firmalar

Okul servisi yapan firmalar okul servis kurallarına uyum sağlayan firmalar olmalıdır. Deneyimli personel, konforlu araçlar, maksimum düzeyinde güvenlik, öğrenci ve veli memnuniyeti ön planda tutularak hizmet vermelidir.

Okul servisleri verilen adresten öğrenciyi belirtilen saatte almalı ve verilen adrese bırakmalıdır. Yol çalışması, kazı çalışması, yolun kapalı olması, girilemeyen sokaklar gibi nedenlerden dolayı verdiğiniz adrese geç ulaştırabilir veya Veli’nin bilgilendirilmesi halinde adrese en yakın yere bırakılmalıdır.

Okul servisi yapan firmalar güvenlik ve disiplin şartlarını göz önüne almalıdır. Çocuklarınızı en iyi ve en güvenilir şekilde evlerinden almalı ve evlerine bırakmalıdır. Servis sürücüleri, sorumluluk sahibi, sabıka ve sağlık problemi olmayan kişilerden seçilmelidir.

Trafik kurallarına uymalı ve öğrencilere karşı güzel iletişimi olmalıdır. Servis araçlarında ise tüm emniyet kemerlerinin çalışıyor olması, periyodik bakımlarının özenli bir şekilde ve zamanında yapılması, çocukların iniş biniş güvenliğini sağlamak İçin hostes barındıran, ısıtma ve soğutma sistemleri çalışan, konforlu araçlar olmalıdır.

Okul servisilerine alınması gerekeninden daha fazla öğrenci alınmaması gerekir. Aksi takdirde servis firması gereken cezayı alır.

Okul Servis Fiyatları

Okul servisi çalıştırmak isteyen firmalar gerekli şartları mutlaka yerine getirmeli, okul servis hizmetleri yönetmeliğini ayrıntılı bir şekilde incelemeli ve okul servis araçları yaş sınırına mutlaka uymalıdır.

Okul servis fiyatları Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanlığınca belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Servis yetkilileri bu fiyat doğrultusunda okul servislerinden ücret alırlar. İndirim veya ekstra ücret ödeme söz konusu değildir.

Okul servis ücretleri kilometre başına hesaplanmaktadır. Belirli kilometrelerde servis ücretleri sabitken, kilometre arttıkça servis ücretleri de paralel olarak artış göstermektedir.

Servis ücretleri bulunan şehrin trafik koşullarına göre de değişim göstermektedir. İstanbul için 2017-2018 Eğitim öğretim yılında okul servis ücretlerine %12,7 oranında zam yapılmıştır.

İstanbul’da 2017- 2018 Eğitim öğretim yılında 0-1 kilometre arası servis ücreti 190 TL’dir. Bununla beraber kilometre, 1-3 arasına çıktığında okul servis ücretleri fiyatı 210 TL ye çıkmaktadır. 3-5 kilometre arasında ise okul servisi ücretleri 230 TL’dir. Kilometre arttıkça artan servis ücretleri ile beraber kilometre 23-25 kilometreye çıkınca servis ücreti 475 TL olmaktadır.

İstanbul’da Okul Servisi için

Yıllardır personel taşımacılığı ve okul servisi hizmeti veren şirketimize 444 1 392 numaralı telefondan arayarak bizimle iletişim sağlayabilirsiniz. Aynı zaman da anlık ihtiyaç, soru ve görüşleriniz için 0555 044 1 392 numaralı whatsapp destek hattını kullanabilirsiniz.

5/511 ratings
folder_openOkul Öğrenci Taşımacılığı
comment1 Yorum

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Geri Aranma Talebi
*
*

🙋‍♂️ Canlı Destek