Öğrenci Taşımacılığı

 1. Anasayfa
 2. Öğrenci Taşımacılığı

Taşıma ve ulaştırma alanına sürekli ihtiyaç duymaktayız. Yeni nesil sistemlerimiz ve beklentilerinizi karşılayacak hizmet alanımız ile okul ve öğrenci taşımacılığı kategorisinde sizlere daima destek olmaktayız. Meva Turizm geçmiş yıllardan beridir verdiğimiz hizmet kalitesi ve benimsediğimiz prensiplerle okul taşımacılığı sektöründe de geniş kitleye hitap etmekteyiz. Buda bizlerin iyi bir konuma erişmesini sağlamıştır. Sektöre bakıldığın da okul öğrenci servisi hizmeti hassasiyet ve güven gerektiren alandır. 

Hizmetimizi öğrenci servisi yönetmeliği ve servis araçları hizmet yönetmeliği standartlarına uygun bir şekilde yerine getirerek, müşteri memnuniyet ilkelerimizle birlikte öğrencilerimizi ticari görmekten daha çok kendi çocuklarımıza verilen hizmet esasıyla sunuyoruz. Bunu yaparken de benimsediğimiz ilkelerin asla dışına çıkmıyoruz. Okul ve Öğrenci servisi konusunda kendimizden söz ettirecek ilkelerle hareket etmekteyiz. Detaylı bakıldığın da sektör içerisinde alışılmışın dışında okul taşımacılığı hizmeti sunmaktayız. Buda birçok kişinin ve kurumun bizlerle çalışmasına neden olmuştur. Gelecek dönemlerde de kendimiz tekrarlamaktan kaçınarak geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Hizmet Alanlarımız

Öğrenci servisi konusunda firmamızın İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında Ana okul, ilk okul, orta okul ve diğer üst öğretim okullarına güvenilir hizmetleri bulunmaktadır. Talep ettiğiniz her bölgeye aynı hassasiyetle Okul Taşıma hizmeti sunmaktayız. 

Okul alanında hizmet ettiğimiz gibi talep edildiği takdirde geziler içinde sizlerle birlikte hareket etmekteyiz. Kapasitesi daha büyük araçlarımızla gezilerinize daha iyi bir şekilde gidebilirsiniz. Bu konuda da sizlerin beklentilerini karşılamaktayız. Öğrenci taşımacılığı konusunda yapılabilecek her seyahatte bulunmaktayız. 

Hassasiyetlerimiz

Yukarıda da belirttiğimiz gibi her taşımacılık tecrübe ve güven esaslarına dayalıdır. Fakat öğrenci servisi bunların üst düzeyde olması gerektiğinin göstergesidir. Bu düşünceyle hareket edilmediği sürece birçok sorunun ortaya çıkması neredeyse an meselesidir.

 • Güvenlikten asla ödün vermemekteyiz,
 • Araçlarımız sürekli kontrol altındadır,
 • Personellerimizi testlerden ve sınavlardan geçirmekteyiz,
 • Müşterilerimizle iyi ilişkiler kurmaya özen göstermekteyiz,
 • Kendimizi geliştirmek için gereken özveriyi yerine getirmekteyiz,
 • Öğrencilerimize konfor ve huzuru sunmaktayız,
 • Takip sistemlerimiz ile araçlarımızı her an takip etmekteyiz,
 • Personellerimiz ile sürekli iletişim kurmaktayız,
 • Velileri ve kurumları saatlik raporlarla bilgilendirmekteyiz,

Bunlar sadece ön planda tuttuğumuz hassasiyetlerimizdir. Daha birçok hassasiyet gösterdiğimiz konu bulunmaktadır. 

[accordion][toggle title="Araçlarımız"]

Bünyemizde görev alan araçların son sistemlere ait olması adına yapılması gereken tüm yatırımları yapmaktayız. Genel anlamda bütün araçlarımız her sene yenilenmektedir. Muayenesi ve sigortası yapılmamış olan araçlarla asla trafiğe çıkmamaktayız. Bunun yaratmış olduğu etki ile birlikte araçlarımızın hepsi ilgili kurumlarca incelenmektedir. İzinler alındıktan sonra trafiğe çıkarmaktayız. Oluşabilecek sorunlara asla imkân vermemekteyiz.

Araçlarımız öğrenci servisi hizmetine uygun dizayn edilmektedir. Diğer firmaların yaşattığı sorunlar kesinlikle firmamızda bulunmamaktadır. Her koltuğun kendine ait emniyet kemeri bulunurken araçlarımızda yangın sistemleri, ilk yardım setleri bulunmaktadır. Bunlar araçlarımızın güvenilir olmasını sağlamaktadır. Yeni nesil sistemlerin hepsini araçlarımızda bulabilirsiniz.

[/toggle][toggle title="Personellerimiz"]

Çocuklarınızı emanet edeceğiniz personelleri belirli sınavlardan geçmesi dâhilinde firmamıza kabul etmekteyiz. Çocuklarınızın emin ellerde olması önemlidir. Öğrenci servisi konusunda firmamız hassasiyetle personellerini seçmektedir. Personellerimizin genel özellikleri ;

 • 24 – 55 yaş aralığında,
 • Kullandığı araç kapasitesine uygun ehliyeti bulunan,
 • Adli sicil kaydı bulunmayan,
 • Yüz kızartıcı diğer suçlardan yargılanmamış olan,
 • İkili ilişkilerde saygıdan ödün vermeyen,
 • İlk yardım kurallarını ve eğitimlerini bilen,
 • Trafik kurallarına uyan ve bunlardan asla ödün vermeyen,

Kişiler firmamızın bünyesinde yer almaktadır. Tabiki personellerimizi seçerken de bazı testlere tabi tutmaktayız. Örneğin ikili ilişkilerin doğruluğundan emin olmak adına psikolog eşliğinde değerlendirme yapmaktayız. Bununla birlikte trafik kurallarına uyum sağlaması içinde bir takım sınavlar yapmaktayız.

[/toggle][toggle title="Güvenlik Önlemlerimiz"]

Araçlarımızla birlikte personellerimizi de güvenlik önlemleri alanında geliştirmekteyiz. Personellerimiz araç hareket etmeden önce mutlaka bütün öğrencilerin kemerlerini takıp takmadığı kontrol etmektedir. Kontrolleri sağladıktan sonra harekete geçmekteyiz. Ani frenlere ve olumsuzluklara karşı bu düşüncemizi sürekli ön planda tutmaktayız. Personellerimizle ilgili yaptığımız çalışmalarda ise bunun önemini sürekli anlatmaktayız.

Ulaşım anında kullandığımız araçların içerisinde yangın sistemleri, ilk yardım çantaları ve setleri bulunmaktadır. Tabiki bununla birlikte bütün koltukların kendine ait emniyet kemerleri yer almaktadır. Çocuklarınızın gidecekleri yere güvenli şekilde ulaşması bizler için kesinlikle önemlidir.  Göz ardı edilecek durumun daha büyük sorunlara yol açabileceğini biliyoruz. Bu nedenle de öğrenci servisi ve okul taşımacılığı alanında güvenli bir taşımacılık sunmaktayız.

[/toggle][toggle title="Periyodik Bakımlarımız ve Personel Sınavlarımız"]

Firmamızda yer alan araçlarımız düzenli kontrol edilmektedir. Haftalık yaptığımız kontrollerde fren, motor ve daha birçok nokta gözden geçirilmektedir. Bunu yaparken konusunda uzman kişilerle çalışmaktayız. Yapılan bu bakımları okul servis araçları denetim formu ‘na giriş yaparak tüm işlemleri kayıt altına almaktayız. Böylece hata payı neredeyse sıfıra indirilmektedir. Kontrollerini yapmadığımız araçlarımız asla trafiğe çıkamamaktadır. Önlem olması için sizlerin mağdur olmaması adına yedek aracımızı göndermekteyiz.

Kurumsal bünyemizde çalıştıracağımız personelleri ilk işe girdikleri anda sınavlardan geçirdiğimizi söylemiştik. Fakat aylık yaptığımız toplantılarda kuralların ve önemli olan alanların tekrar hatırlatılması için personellerimizi sınava tabi tutmaktayız. Böylece personellerimizin daha iyi bir gelişim kat etmesini sağlamaktayız.  Öğrenci taşımacılığı hassasiyet ve özveri gerektiren alandır. Herkesin yapamayacağı alan olduğu gibi güven ve dikkat gerektirir. Bunun bilincinde olduğumuz içinde gereken işlemleri yapmaktayız. 

[/toggle][toggle title="Konforlu Taşıma"]

Güvenlik önlemleri, araçlar ve personeller elbette önemlidir. Bu düşünceyi ön planda tutuktan sonra ikinci seçeneğimiz ise konfordur. Çocuklarımızın konforlu şekilde seyahat edebilmesi bizler için kesinlikle önemlidir. Öğrencilerimize de farklı ve kaliteli seyahat imkânı sunmaktayız.

Öğrenci taşımacılığı firmaları içerisinde en büyük farkımız, araçlarımızda koltuklarımız dinlendirecek şekilde tasarlanmışken araçlarımız televizyon, radyo ve müzik sistemleri bulunmaktadır. Hafif müzik dinleyerek okula kadar keyifli vakit geçirebilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Koltukların arkasında da öğrencilerin yemek yemeleri için bölmeler bulunmaktadır. Tamamen öğrencilerimizin ve bizlerden hizmet alacak bireylerin konforunu düşünmekteyiz.

Huzurla Ulaştırma

Gideceğimiz okullara ve varış noktamıza huzurla ulaşmak bizimle düşünce olmaktan ziyade prensip olmuştur. Bu konuda benimsediğimiz hizmet kalitesiyle trafik kurallarına uyarak varmamız gereken noktaya huzurla ulaşmaktayız. Taşımacılık esnasında personellerimize ilettiğimiz en önemli düşünce ise hız yapmaktan kaçınmalarıdır. Ani çıkışlar ve trafik hız limitlerinin önemsenmemesi gibi durumlar firmamızda kesinlikle yer almamaktadır.

Öğrenci taşımacılığı hizmeti verirken öğrencilerimizi huzurla ulaştırmak için yol güzergâhlarını ve daha birçok noktayı takip etmekteyiz. Firmamızda bulunan ekiplerde yolculuk sırasında gereken bilgileri şoförlerimize iletmektedir. Böylece çocuklarınız güven, huzur esaslarıyla yolculuk yapacaklardır. 

[/toggle][toggle title="Bilgilendirme"]

 

Bilgilendirme

Öğrenci taşımacılığı sektöründe belki Dünya’da bile rastlamayacağınız sistemi kullanmaktayız. Çünkü Meva Turizm Okul Taşıma işinin ne kadar hassas bir yapı olduğunun bilincindedir. Benimsediğimiz hizmet kalitesiyle bunu sürekli ön planda tutmaktayız. Detaylıca sistemi inceleyecek olursak;

 • Öğrencinizi talep ettiğiniz bölgeden belirtilen saatte teslim almaktayız,
 • Araçlarımıza binen çocukların güvenliklerini sağladıktan sonra yolculuğa başlamaktayız,
 • Belirtilen zaman aralığında çocuklarınız okullarına teslim etmekteyiz,
 • Yaptığımız seyahatin sona gelmesi ve çocukların okula teslim edilmesiyle birlikte, veli iletişim bilgileri formu içerisinde belirtmiş olduğunuz cep telefonuna yada tanımlattığınız mail adresine seyahatin tamamlandığı mesajı gelmektedir.

Bilgilendirme mesajını aldıktan sonra çocuğunuz seyahatinin tamamlandığını ve okulda olduğunu öğreneceksiniz. Buda sizlere ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.  Öğrencilerinizi ve çocuklarınızı merak etmek gibi durumlar ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Personellerimiz İle İletişim

Personellerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Günün her saatinde personellerimizden çalıştıkları sürece içerisinde saatlik konum ve genel bilgiler alıyoruz. Buda personellerimizle aramızda ki bağı daha güçlendirmektedir.

Şarj veya iletişim gibi sorunlar ile birlikte oluşabilecek problemleri sıfıra indirmek içinse araçlarımızda takip sistemi bulundurmaktayız. Araçlarımızın nerede olduğunu ve hangi güzergâhı kullandıklarını firmamızda bulunan ekiplerimiz takip etmektedir. Bütün araçlarımızda bu sistem yer almaktadır.

[/toggle][toggle title="Ulaşım ve Rota Sistemi"]

Şüphesiz en önemli alanlarda biri ulaşım ve rotadır. Bizim için önemli olan sizlerin gidecekleri yere belirtilen zaman dilimi içerisinde ulaşmasıdır. Hızlı ulaşmak hiçbir zaman çözüm değildir. Bu nedenle de yukarıda belirttiğimiz gibi hız limitlerine uygun şekilde hareket etmekteyiz.

Araçlarımızda bulunan sistemlerle gideceğimiz noktayı en ince ayrıntısına kadar hesaplamaktayız. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra şoförlerimiz yolculuğa başlamaktadır. Rota sapmaları veya herhangi sorunda ise merkezimizden hemen müdahale gelmektedir. Bunun oluşmaması içinde gün içerisinde kullanacağımız rotayı müşterilerimize beyan etmekteyiz. Herhangi bir sorun olmadığı sürece de belirtilen güzergâh üzerinden yolculuk yapmaktayız. Rotalarımızda kesinlikle sapma yada değiştirme gibi bir durum söz konusu değildir. Anlaşma yaptığımız güzergâhı kullanmaktayız. Fakat yol tıkanıklığı ve benzeri ani sorunlarda değişiklik olabilmektedir.

[/toggle][toggle title="Fiyatlandırma"]

Kaliteli öğrenci servisi taşımacılığı yapıyor olmak fahiş ücret talebi hakkı doğurmaz. Bunun bilincinde olan Meva Turizm haksız kazançtan ve ticari rekabetten uzak durmaktadır. Yaptığımız doğru analizler sonucunda her zaman sizlerin ekonomik beklentileri karşılamaktadır.

Araçlarımızın gideceği mesafeye göre hesaplamalar yapılmaktadır. Bunları yaparken uzman ekiplerimiz haksızlık olmaması adına incelemelerini üst düzey çabayla yapmaktadır. Fiyatları oluşturduktan sonra ise sizlere resmi evrak halinde beyan etmekteyiz. Süreç içerisinde ekstra seçim yoktur. Yani yukarıda belirttiğimiz her şey sizlere sunulmaktadır.

Ödeme Kolaylığı

Hizmet almaya karar vermeniz ile birlikte fiyatlar konusunda genel anlaşmaları yaptıktan sonra ödeme konusunda sizlerin fikirlerini almaktayız. Ekonomik olarak müşterimizin kendini güçlü hissetmesi bizler için önemlidir. Haftalık veya aylık ödeme yapabilmektesiniz. Tamamen sizlerin inisiyatifine kalmış durumdur.

Öğrenci taşımacılığı alanında genel olarak nakit sistemler çalışıyor olsa da sizlere ekonomik konularda kredi kartı sistemlerini de kullanmaktadır. Dilediğiniz seçimi yaparak ödemenizi yapabilirsiniz. Ödemede banka yoluyla da gerekli işlemleri yapabilirsiniz

[/toggle][toggle title="Müşteri Memnuniyeti"]

Öğrenci taşımacılığı alanında müşterilerimizin memnuniyetini önemsemekteyiz. Karşılıklı olarak yaptığımız çalışmalarda da bu durumu ön planda tutmaktayız. Müşterilerimizin her anlamda bizlerle çalıştığında memnun olması gerekmektedir. Aylık düzenli olarak da müşterilerimizin görüşlerini anket düzenleyerek almaktayız.

Veli anket formu sayesinde tüm hataları görerek, sorunları asgariye indirebilmek adına var gücümüzle çalışırız.

Beklentileriniz Bizlerle Karşılanacak

Öğrenci taşımacılığı hizmeti sunan firmalar sizlere yüksek ücretler sunarken biz bundan kaçınmaktayız. Tanıtım panellerinde güven yazarken biz bunları uygulamaktayız. Konfor ortada yokken biz size konforu en iyi şekilde sunmaktayız. Güvenlikten tutun personel, araçlara kadar bambaşka hizmet kalitesi sunmaktayız. Diğer hizmetlerimiz hakkında www.mevaturizm.com.tr sitemiz içerisinde hizmetlerimiz alanını ziyaret edebilirsiniz.

Sizlerle birlikte olmak ve sizlerle geleceğe yürümek bizler için önemlidir. Bu düşüncemizle de kendimizi geliştirmemiz sizlere daima katkı sağlayacaktır. Firmamıza ulaşarak daha detaylı bilgiler alabilir okul ve öğrenci taşımacılığı alanında bizlerle çalışmanın sizlere neler katabileceğini öğrenebilirsiniz.

[/toggle][/accordion]

Bilgilerinizi bırakın, sizi geri arayalım.

Menü
Size nasıl yardımcı olabiliriz?