Şoför Kartı

Şoför Kartı Nasıl Alınır, Nedir, Müracaatı, Sorgulama, ibb başvurusu, şöför kartı nereden alınır, Evrakları, Şartları, Gerekli belgeler, Nasıl müracaat edilir, şoför kartı çıkarma konusunda tüm bilgilere bu yazımız da yer verilmiştir. İşlemlerinizi bu sayfadan adım adım takip ederek yapabilirsiniz.

Şoför Kartı Nedir?

İstanbul'da servis şöförlüğü yapmak ve servis taşımacılığı yapabilmek için, Büyükşehir Belediyesi tarafından alınması zorunlu olan ticari araç kullanım belgesidir. Alınan bu belge aracın taşıt kartına bağlı olarak çıkarılan yol belgesine işlenmelidir. Servis şoförlüğü için gerekli belgeler arasında artık ilk sırada olmazsa olmaz belgedir. Ancak şoför kartı şartlarını yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Bunların başında B sınıfı ehliyet sahibiyseniz süresinin en az 5 yıllık olması, E sınıfı sahibiyseniz asgari 3 yıllık olma şartı var.

Ehliyet süresi belirttiğimiz kriterleri taşımıyorsa kart başvurusu yapamazlar.

Ticari Taksi şoförlerinin kart başvurusu detayları için tıklayınız.

Şoför Kartı için Gerekli Belgeler

 • Ehliyet Fotokopisi
 • Sağlık Raporu
 • Psikoteknik Raporu
 • Sürücü ceza / iptal dökümü (Ehliyet GBT'si)
 • Biyometrik fotoğraf
 • Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı raporu (Sistem tarafından hastane seçimi yapılabiliyor)

Yukarıda belirttiğimiz şöför kartı için gerekli belgeler düzenlenirken dikkatli olmanız gereken bazı ince noktalar bulunmakta. Şöför kartı için sağlık raporu alırken mutlaka Göz ve dahiliye uzmanının kaşesi olmalıdır. Ve alınan raporun tam teşekküllü hastane olma zorunluluğu var.

Psikoteknik raporunda mutlaka ilçe sağlık müdürlüğünün kaşesi olmalı. Aksi takdirde raporunuz geçersiz sayılacaktır.

Sürücü ehliyet dökümünün yeni tarihli olmasına dikkat edin. 6 aylık süreyi doldurmuş dökümler geçersizdir. Trafik şubeden onaylı olarak alınması gerekmektedir.

Şoför Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Servis şoförü için gereken belgeler arasında ki şöför kartını almak için az da olsa internet bilgisine sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi başvuru sitesi olan https://e-tuhim.ibb.gov.tr/ sitesine giriş yaparak, üyelik oluşturmanız gerekmekte.

Şoför kartı başvurusu nasıl yapılır

Şoför kartı başvurusu nasıl yapılır

Siteye giriş yaptığınız zaman yukarıda ki gibi ekranla karşılaşacaksınız. Mevcut üyeliğiniz varsa sisteme giriş yapınız ancak üyeliğiniz yoksa ilk kez şifre alacağıma tıklayarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik oluştururken e posta adresiniz olması gerekmektedir.

Şoför Kartı Müracaatı

Şoför Kartı Müracaatı

Sisteme giriş yaptıktan sonra yukarı da ki gibi bir menü karşınıza çıkacak. Şoför kartı başvurusu için "toplu taşıma aracı kullanım belgesi" alanına giriyoruz.

Şoför kartı nereden alınır

Başvuruyu oluşturduktan sonra aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Burada istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekiyor. Ehliyet sınıfınız hangisiyle onu doldurmanız yeterli olacaktır. Teslim adresi olarak en çok bulunduğunuz adresi belirtmeniz daha kartın elinize sorunsuz ulaşmasını sağlar. Diğer türlü verdiğiniz adreste bulunmazsanız kart teslim edilmeden geri döner ve sizin UKOME hizmetleri binasına giderek almanız gerekir.

Şoför kartı evrakları

Yukarıda ki bilgileri girip kaydet butonuna bastığınızda başvurunuz alınmış olacak ve bir sonraki ekranda sizden diğer evraklar istenecektir bunları sisteme yüklemeniz gerekiyor.

Yükleme işlemini istenilen evrakları tarayarak yapabilirsiniz. Yakınınız da tarayıcı cihazı bulunmuyorsa en kısa yoldan android veya ios işletim sistemli akıllı telefonunuzun uygulama marketine girerek CamScanner uygulamasını indirip telefonunuz dan tarama işlemi yapabilirsiniz.

Şoför Kartı Nasıl Alınır

Servis şoförlerinden istenecek belgeler arasında ilk olarak şöför uygunluk belgesi istenmektedir. Bu belgeye sahip olan bir kişi personel servisi veya diğer ulaşım araçlarında şoförlük yapabilmek için yetkili kurum gözünde iş görebilir birisidir. Çünkü sisteme yüklenen, ehliyet - sürücü belgesi, sağlık raporu, ehliyet dökümü ve psikoteknik raporlarından geçmiş birisi sağlık yönünden şöförlük yapmaya hiçbir engeli bulunmayan kişidir.

Şoför kartı almak için elden hiçbir evrak teslimi yapılmamaktadır. Yukarı da tarif ettiğimiz şekilde ibb sistemine bağlanarak üyelik oluşturmak veya mevcut üyelikle giriş yaparak, sistem tarafından gerekli tüm bilgileri güncel tarihli yüklemeniz gerekmektedir. Eksik olan hiçbir alan bırakılmadan doldurulmalı, aksi takdirde başvuru girişi yapılamamaktadır.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra sistem tarafından cep telefonunuza mesaj ile bilgilendirme gelecektir. Bu bilgilendirme sonucunda varsa eksikler bildirilmekte, şayet onaylanmışsa başvurunuz ödeme için beklemektedir. İbb ödemesi için sisteme tekrar giriş yaparak kredi kartı ile 100,00 TL. ödeme yapıp kartınız adresinize teslim edilmektedir.

Şoför Kartı Sorgulama

Şoför tanıtım kartı olan kişilerin sistemden sorgulanması oldukça basittir. Ya da kart üzerinde ki QR kod okutularak daha net bilgiler alınabilir. QR kodun en kısa okunma yolu akıllı telefonunuzdan ilgili uygulamayı indirerek basit bir şekilde okutabilirsiniz.

Yeni başvuru yapmış bir kişi şoför kartı sorgulama işlemi için sisteme giriş yaparak ilgili kayıt yanında ki ibare ile kart durumunu görebilir. Evraklarınızın tümü onaylanmış dahi olsa ödemesi yapılmayan kartlar aktif olarak gözükmeyecektir. Bu sebeple mutlaka ödemeyi zamanında yaparak kartınızı kullanmaya başlayınız.

İBB Şöför Kartı Nasıl Alınır

İstanbul'da hizmet kalitesinin arttırılabilmesi, aynı zaman da her ehliyeti olan kişinin ticari taşıt kullanımına dur diyebilmek için UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) aldığı yeni bir kararla şoför kartı çıkarma zorunlu kılmıştır. Alınan bu şöför kartının geçerlilik süresi 2 yıldır.

ibb şöför kartı nasıl alınır diye araştıranlar için yukarı da belirttiğimiz gibi ehliyet fotokopisi, Psikoteknik raporu ( ilçe sağlık müdürlüğü onaylı), sağlık raporu (göz ve dahiliye uzman doktor onaylı), ehliyet ceza dökümü (ilçe emniyet müdürlüğünden alınmış) ve 2 adet fotoğraf gerekmektedir. (biyometrik olması zorunlu)

Bu evraklar ile ibb tuhim sistemine girerek istenilen tüm bilgiler doldurulup, belirttiğimiz evrakların sisteme yüklenmesiyle ibb şöför kartı başvurusu yapılmış olur. Telefonunuza gelecek mesajla eksik varsa yada onaylanmışsa tarafınıza bilgi mesajı gönderilir ve ödemesi yapılarak kart sahibi olunur.

İbb şöför kartı ödemesi nasıl yapılır ?

Sisteme yüklediğiniz evrakların onaylanması durumunda ve kart almaya engel bir durum olmadığı belirlendiğinde sisteme girişte bildirdiğiniz cep telefonu numarasına kartınızın hazır olduğunu ödeme yapabileceğinizi belirten sms gönderilir.

Sisteme giriş yaparak başvuru yaptığınız kartı görüntülediğiniz de ekran ortasında "Ödeme Yap" butonu görülecektir. Bu butona tıklayıp açılan pencerede kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz taktirde 100,00TL. tutarında ödeme çekilecek ve bu şekilde ibb şöför kartı ödemesi yapmış olacaksınız.

Ödemeler hiçbir kuruma nakit olarak yapılamamaktadır. Sadece sistem üzerinden ödeme işlemi gerçekleşmektedir.

Şoför Kartı Numarası

Şoför kartı numarası tüm giriş işlemleri tamamlandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak üretilen numaradır. Verilen bu numara alınacak yol belgesine işlenerek işlemler tamamlanabilir. Sistem tarafından başvurusu onaylanan kartlar için aslının adresinize gelmesini beklemenize gerek olmayıp, sistem tarafından verilen şöför kartı numarası ile işlem yapılabilmektedir.

Şoför kartı numarası sorgulama işlemi sadece 153 hattından yapılmaktadır. ibb şöför kart numarası Büyükşehir Belediyesinin müşteri temsilcisi tarafından verilmektedir. Bu sebeple aramadan önce yanınızda mutlaka kağıt kalem bulundurunuz. Alternatif olarak şuan lık farklı bir şekilde şoför kart numara sorgulaması yapılamamaktadır.

4.9/589 ratings
folder_openServis Araçları
comment178 Yorum

178 Yorum. Yeni Yorum

 • Yevgeniy Rogizhin
  1 Mart 2018 13:59

  Türkmenistan uyruklu ben soför kartı almak için ne gerekiyor e-tuhum dan randevu alamiyorum

  Cevapla
  • 2019 yılı aralık ayında Şoför karti için muracaatta bulundum.Alkol muayenesine zamanında gidemediğim için iptal etmek zorunda kaldım. Şimdi sistemden randevu vermiyor.Ne yapmam gerekir.yeni müracaatı mı. Eski müracaat üzerinden devam edemem mi

   Cevapla
 • Şoför kartı kaç günde cikar

  Cevapla
  • Meva Turizm
   30 Mart 2018 10:41

   Umut Bey,

   Kart başvuruları sistem yoğunluğuna göre incelendiği için takribi bir süre bulunmamaktadır. Daha detaylı bilgi için 153’ü arayarak daha net bilgiler alabilirsiniz.

   Cevapla
 • ehliyet yılı 5 yıldan aşagı olunca olmuyor mu

  Cevapla
  • Meva Turizm
   30 Mart 2018 10:41

   Sefa Bey,

   Sizinde söylediğiniz gibi ehliyet süresi 5 yıldan aşağı olan kişiler kart alamıyor.

   Cevapla
 • Levent baydar
  2 Nisan 2018 01:16

  Elden şoförler odasına başvurabilirmiyim (şoför kartı için )internetten yapabileceğimı sanmıyorum teşekkürler

  Cevapla
 • İyi günler şöför kartım aylar oldu elime geçmedi akıbetini tarafıma bildirmeniz rica ederim.Tamer ERTUĞ

  Cevapla
  • Merhaba Tamer Bey,

   Kartınızın akıbetini ALO 153 hattını arayarak öğrenebilirsiniz. Sizden başka kimse bilgi alamaz.

   Cevapla
 • Merhaba 17.08.1992 dogumluyum
  Şoför kartı alabilirmiyim

  Cevapla
 • Adlı sicil kaydında dolayı sofor kartı başvurum onaylanmadı bunun için ne yapabilirim

  Cevapla
 • Halit Gökşen
  25 Nisan 2018 15:26

  Şifre gelmiyor problemmi var acaba

  Cevapla
 • tolga çelik
  27 Nisan 2018 23:18

  merhaba 24 yasındayım 6 yıllık ehliyetimvar alabilrimiyim

  Cevapla
 • Şöför kartı için harç yatırılıyormuş nereye yatırılıyor kaç para acaba

  Cevapla
  • Erhan Bey,
   Şoför kartı için harç ilk başvuru esnasında yatırılmıyor. Öncelikle başvuruyu yapın ve sistemden telefonunuza başvurunuzun onaylandığına dair mesaj gelirse 100,00 TL. ödemesini yaparak kartınız adresinize yollanıyor.

   Cevapla
 • merhabalar; şoför kartı için başvuru yaptım ve telefonuma sms geldi..fakat sisteme girdiğimde ödeme yap butonuna tıklıyorum ama sayfa açılmıyor,bu yüzden kart ücretini yatıramıyorum..problem ne olabilir ?? teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,

   Sorun tarayıcıdan kaynaklanıyor olabilir. Ödeme yap butonuna bastıktan sonra ek bir pop-up açılmaya çalışıyor olabilir ve bu pop-up engelleniyor olabilir. Bu sebeple farklı bir tarayıcıdan deneyin, yada pop-up pencere açılmasına yetki verin.

   Cevapla
 • Merhabalar ben başvuru yaptım ama açık başvuru gözüküyor diye şimdi gözükmüyor 153 aradım beni Edirnekapı ya gönderiyor para da yatırmada gelmedi yanlış birşeyim yaptım bilginiz için teşekkürler

  Cevapla
 • İbb şoför kartı başvurumu yaptım incelemede diyor bu inceleme süreci nekadar sürüyor

  Cevapla
  • Turan bey, sistem yoğunluğuna göre sıra ile yapılıyor işlemler. Bu sebeple kesin bir süre söylemek yanıltıcı olabilir. 153 bilgi hattını arayarak daha detaylı açıklama alabilirsiniz.

   Cevapla
   • Sabikadan dolayı çıkmıyor şoför kartı ne yapalım hırsızlık mı yapalım zamanında yaptık bağzı hatalar şimdi böyle mi beni topluma kazandiracaksınız

    Cevapla
 • bır turlu resmımı yukleyemedım..dıger evraklar yuklendı resmımı almıyo anlayamadım.. yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  • Resminizi jpg formatında değilde, word dosyası içerisine atıp .pdf uzantısı olarak farklı kaydet yaparak oluşturduğunuz pdf dosyası ile yüklemeyi deneyin.

   Cevapla
  • ramazan aydın
   12 Mayıs 2018 18:20

   resmi bilgisayarda paint ile açarak resimde fazlalık varsa ayarlayın sonra resmi yeniden boyutlandır a tıklayın açılan kısımda piksel kısmı seçip yatay kısma 170 yazarak kaydedin ve bu şekilde yükleyin

   Cevapla
   • burcu guneysu
    24 Temmuz 2020 15:48

    sabahtan beri halletmeye çalışıyorum Allah razı olsun sizden bir tek bu şekilde kabul etti.

    Cevapla
 • özer aktaş
  7 Mayıs 2018 13:01

  Merhaba. Arkadaşlar resim yüklemeyi sormuş oradaki cevabınızı uyguladım fakat bir türlü olmuyor. Biraz daha uygulamalı anlatmanızı rica etsem.

  Cevapla
 • burhan çetinkaya
  7 Mayıs 2018 14:36

  Arkadas a.2* b * e *d src 2/4 dijital ehliyet var iett otobuse gırcektık yok kartın yok adamın yok 1ayla yasımız gectı işe gıremedık oda bahaneydı ya iett de guvenlık gorevlılerının hepsi şöför oldu böyle adaletınnnmmm yok oraya ehlıyet buraya kart şuraya bılmem ne bu ne yaw bırakın kartı martı para deyin yatıralım paraysa para 1000 2000 tl oldun bıtsın artık ugrasyırmayın mılletı ya insanlat calışcak çalıstırmıyorlar yaw hep işi yokuşa sürüyolar

  Cevapla
 • Cem kalyoncuoğlu
  7 Mayıs 2018 17:46

  Bu adli sicil kaydını ne diye koymuşlar ben anlamadım komşuyla kavga ettik sicil çıkıyo ibb karti vermiyorlar bu nasıl is sivil kaydı olanlar calismicakmi taş mi yicek ne yapalım soygunmu torbami tutalım. Bu belgeleri kim bu kadar sıkı tuttuysa adlı sicil kaydi olanlara is vermiyorsa maaşa bağlayın yetkililer lütfen bu olaya el Atsin.

  Cevapla
 • Mehmet aydın
  8 Mayıs 2018 00:01

  Arkadaşlar resim ekleme yapamadım yardimci olursanız sevinirim kendi tlfnmla mı çekecem yoksa fotoğrafçıdamı?

  Cevapla
  • Mehmet Bey, yükleyeceğiniz resim profesyonel fotoğrafçılarda biometrik olarak çekilmelidir. Vesikalık resim dahi kabul edilmiyor, bilginize.

   Cevapla
 • Gökhan atmaca
  9 Mayıs 2018 16:26

  Merhaba bir kez alkollü araç kullanırken ceza aldım ve ehliyetime el konuldu 4 sene geçti üzerinden başka bir sorun yok ehliyetim ile ilgili. Sürücü kartı almamda bir sorun oluşturur mu?

  Cevapla
 • Abdullah demircan
  11 Mayıs 2018 00:50

  ehliyet gbtsinde son beş yıkda ceza puanım 45 çıktı. Sorun olur mu acaba?

  Cevapla
 • Mehmet aydın
  11 Mayıs 2018 13:18

  Arkadaşlar ben 3 gün oğraştım resim olayı için.
  internet cafelere gittim evde bilgisayarla oğraştım
  olmadı ve en son çareyi resim çektiğim fotoğrafçıda buldum.
  Gidin fotografçıya 6/8 resim isteyin
  Watsap tan veya başka bir yolla tlfuna atın ve yapıştırın
  Başka çaresi yok.
  herkese geçmiş olsun.

  Cevapla
 • Merhabalar,

  özel Poliklinik den alınan sağlık raporu geçerli oluyormu.

  Cevapla
 • Cansın Sarı
  14 Mayıs 2018 21:17

  4 gün oldu başvuralı bi cevap alamadım henüz

  Cevapla
  • Başvuru değerlendirmeleri sıraya göre yapılmakta. İsterseniz 153’ü arayarak şoför tanıtım kartınızın akıbeti hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Öncelikle bilgiler içün çok teşekkürler ama benim soru biraz farklı. Şimdi benim 10 yıllık b ehliyetim 1 yıllık d yani otobüs ehlietim var. Ben 10 yıllık ehliyetime istinaden bu kartı alabiliyorum anlaşılan. Ama yine de otobüsle personel tsşımacılığı yapamıyor muyum?

  Cevapla
 • Hüseyin şengül
  25 Mayıs 2018 21:25

  Şöför kart numarasını sistemden nasıl görebilirim yardımlarınız için teşekkür ederim

  Cevapla
 • barış erdoğan
  26 Mayıs 2018 18:46

  iyi günler ben tüm belgeleri yüklüyorum fakat resim 6*8 istiyor paintten düzeltiyorum olmuyor yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 • Merhaba 30 yaşındayım 8 senedir ehliyetim var ancak ehliyetimi avusturya dan almıştım Şöför kartı için müracat yaptım ama ehliyetten dolayı reddedildi müracatım ne yapmam gerekiyor şimdi türkiyede sıfırdan ehliyet alsam bu seferde yıldan aşağı olduğu için alamayacağım en hızlı şekilde ehliyetimin geçerliliğini nasıl sağlayailirim..

  Cevapla
 • Ödemesi kredi kartı dışında da yapılabiliyormu

  Cevapla
  • Kenan bey kredi kartı dışında ödeme seçeneği bildiğimiz kadarıyla yok. Ödemeler direk sistem üzerinden yapılmakta.

   Cevapla
 • 18 uaşinda olmaniz gerekiyor
  saglik raporu
  sabika kaydi
  piko teknik belgesi
  2 adet resim
  ehliyet şarti fana aranmiyor bazi boş arkadaşlar yok 5 yil gibi b8şey söz konusu degildir

  Cevapla
 • Merhaba fotoğraf 6×8 ve 100 kb altında olması gerekiyor onu dikkate alın fotoğrafı çektirdiğiniz yerde kilobyte düşürebilirsiniz.

  Cevapla
 • Merhaba Yaklaşık ne kadar süre sonra mesaj geliyor

  Cevapla
 • yucel kelesoglu
  21 Haziran 2018 00:28

  uber icin ibb karti alirken on kayit nasil yapiliyor taksi minibus vs yazan yer mi en ustteki mi

  Cevapla
 • Yakup can kılıç
  10 Temmuz 2018 14:30

  11/09/1992 doğumluyum ehliyetim 7yıllık pisikoteknik belgem var şoför kartı alabilir miyim

  Cevapla
 • MEHMET BEY EHLIYETIMI TANIMIYOR 2000 YILINDA ALDIM BEN SISTEM KABUL ETMIYOR DIGER EVRAKLAR TAM EHLİYET 2000 OLDUGU ICINMI KABUL ETMIYOR OLABİLİR

  Cevapla
 • Toplu taşıma kartım otobüs ve metrada ücretsiz geçeri mi?

  Cevapla
 • Bülent bülent
  26 Temmuz 2018 14:18

  Merhaba,

  Özel hastane raporu geçerli midir ?

  Cevapla
 • 1972 doğumluyum c sınıfı ehliyetim var şöför kartı alabilirmiyim ehliyet aliş tarihi 1997 saygılar

  Cevapla
 • Sürücü kartı almak için mutlaka bir araçla çalışıyor olmak mı gerekiyor,yoksa ehliyet gibi şartları oluşan herkes alabilirmi

  Cevapla
 • Bu şoför kartı 100tl mi fiyat olarak

  Cevapla
 • Merhaba toplu taşıma aracı kullanım belgesini İstanbul mavi kart olarak kullanabilir miyim 205 tl yükleyerek mavi kart yerine kullanılırmı benim mavi kartım yıprandı o yüzden

  Cevapla
 • Şöför karta başvurumu yaptım ama sistemden girdigim zaman başvuru takibinde hiç birşey cikmiyor

  Cevapla
 • berker özekici
  22 Eylül 2018 23:06

  çok oldu başvuruyu yapalı adrese teslim edildi yazıyor sistemde fakat edilmedi benim sorumnum şoför kart nosu nerede yazıor bunu nasıl öğrenebilirim

  Cevapla
 • merhabalar sağlık raporunda hepatit b hastalığı olanlar şoför kartı alabiliyormu.bu ayrıntıya bakılıyormu

  Cevapla
 • Muhammet Budaklar
  26 Eylül 2018 00:45

  Merhaba en az 5 yıl denmişti şimdi sistemde evrakları tamamladığımız zaman ekrana uyarı geliyor. B sınıfı sürücü ehliyetleri için en az 7 yıl E sınıfı sürücü ehliyetleri içini 5 yıl yaziyor bu dogrumu

  Cevapla
 • Turgay karakullukçu
  28 Eylül 2018 14:59

  Iyi günler peki iki yıl sonra günü bittiğinde tekrar aynı işlemi yapmak mi gerekiyor yoksa yeniden kendimi geliyor

  Cevapla
 • MUSTAFA LARÇİN
  10 Ekim 2018 08:24

  ŞOFÖR KARTI ALAN ARKADAŞLAR SAĞLIK RAPORUNU NERDEN ALDILAR ACABA

  Cevapla
 • Murat uzunel
  15 Ekim 2018 21:25

  İyi aksamlar 1992 yılında B sınıfı ehliyet aldım 1995 yılında E sınıfına geçiş yaptım. Halk otobüsü için sofor kartı alabilirmiyim

  Cevapla
 • oguzhan reis
  25 Ekim 2018 00:26

  ben 21 yaşındayım ehliyetimi 2017 de aldım şöför kartı alabiliyormuyum

  Cevapla
 • Merhaba, bugün şoför kartı çıkartmak için kağıthane şoförler odasına gittim, internet üzerinden başvurumu yaptılar ve benden 20 tl aldılar makbuzda vermediler, sormak aklıma da gelmedi, neden alındı bu 20 tl, sizin bilginiz var mı ?

  Cevapla
  • Merhaba Tolga Bey,
   İlgili kurum başvuru hizmet bedeli olarak almış olabilir. Konuyla ilgili kendinizde sormaktan çekinmeyiniz.

   Cevapla
 • Merhaba,ben şöför arkadaşı ticari taksimde çalıştırmak için işe aldım,şimdi de çalışma ruhsatına kaydetmem gerekiyor…Sona kadar bir çok eziyetten geçerek geliyorum fakat şöför ile bazı bilgiler getirildikten sonra diğer kutucuklar açılmıyor ve en üstte her şöför kendi müracaat etmeli diye bir yazı çıkıyor…Bu arada şöför arkadaşın şöför kartı mevcut sadece henüz eline ulaşmamış,fakat numarası var…Şaşırdık kaldık,sinirler iyice bozuldu inanın…Ne yapmalıyım lütfen bir yol gösterin…Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 • Sağlık raporunda fotoğraf olması gerekirmi

  Cevapla
 • SLM ADIM KEMAL BENİM B SINIFI EHLİYET 2 YILLIK D SINIFI OTOBÜS EHLİYETİ YENİ ŞUAN 5 YIL OLMADIĞI İÇİN ALAMIYORUM BİR FİRMA DA ÇALIŞIYORUM SIKINTI OLUR MU

  Cevapla
 • Sofor karti bas vurum yaklasik iki ay once onaylandi odemesi yapildi ama daha elime gecmedi 153u defalarca aramama ragmen bir sonuc alamadim her d aaefadinda basim asamasinda diyorlar bu kartin bir suresi yokmu 3 ay veya 4 ay anlamadim

  Cevapla
 • Aytekin oktay
  27 Aralık 2018 15:02

  Merhaba 01 02 2017 tarihinde başvurumu yaptım mesajla şifre geldi fakat kart ücretini yatırmadım gittiğim zaman alabilir miyim kartımı tekrar evrak yaptırmam gerekirmi

  Cevapla
 • Durmuş Ali Asan
  2 Ocak 2019 03:32

  Merhabalar ! Ben 29 yaşımdan gün aldım ayrıca ehliyetim 13.10.2014 tarihinde aldım yıl bazındamı 5yıl gün bazındamı işleme alınıyor yıl bazında 5 yıl doldu ama gün olarak dolmadı bugün itibari ile yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

  Cevapla
 • Merhabalar sistemde kayit olusturdum ehliyetim E sinifi verilos tarihi 24.11.2015 ehliyet tarihimi girdigim de degerler olusmadi diyor acaba sebep nedir yardimci olursaniz sevinirim

  Cevapla
 • Emrah Ayhan
  5 Ocak 2019 09:18

  İyi günler evraklarımı hazırlamadan önce 153 aradım sabıka kaydımdan dolayı cezamı cektıgım maddeyı söyledim siz alabilirsiniz dendi evraklarımı toparladım 390 tl para harcadım bilgisayardan işlem yapmaya gelınce sıra olmadı sabıka kaydımdan dolayı harcadıgım para boşa gitdi 8 senedir taksi şöförlügü yapıyorum sabıka kaydımdan dolayı çalışamıyorum anlıcagınız ac kaldık hırsızlıkmı yapalım gasp mı yapalım yasadısı işmi yapalım ben helalden yanayım ne iş yapayımda helal ekmek götüreyim evime sabıkam var diye yasamımı ölümi lütfen bu işe bi care bulsunlar

  Cevapla
  • Sabıkalılar milletvekili,bakan,başbakan hatta cumhurbaşkanı bile olabiliyor ama soför olamıyor EY ADALET NERDESİN…

   Cevapla
 • Metin DEMİR
  10 Ocak 2019 00:28

  Merhaba, bazı evraklar için geçerlilik tarihi isteniyor. Örneğin Psikoteknik için alım tarihinden itibaren 5 yıl yazıyorum, geçersiz tarih yazıyor. Ayrıca sağlık raporu içinde geçerlilik tarihi istiyor. Sağlık raporu ve diğerleri için nasıl bir tarih yazmalıyım?Yardımınızı önemle rica ediyorum. Teşekkürler

  Cevapla
  • Meva Turizm
   10 Ocak 2019 10:23

   Merhaba Metin Bey,

   İlgili belgelerin alınış tarihlerini yazmanız yeterli olacaktır.

   Cevapla
 • Ayhan Özdemir
  22 Ocak 2019 13:27

  Merhaba, ibb’yi aradım ve ticari taksi için şoför kartı için nasıl işlemler yapmam gerektiğini sordum ve ehliyet yaşımın en az 7 olması gerektiğini söylediler, konu bilgis doğrumudur , başvuru yapsam alamazmıyım, ehliyetimi aralık 2013 de aldım yani 5 seneyi geçti.

  Cevapla
  • Meva Turizm
   22 Ocak 2019 20:03

   Merhaba Ayhan Bey,

   Doğrudur yönetmeliğe göre 5 yıllık ehliyet için malesef taksi şoför kartı alamazsınız.

   Cevapla
 • 2013 yılında aldım ehliyetimi 5 yılı gecti 94 dogumluyum şöför kartı almak istiyorum 1 kez 6 aylık ehliyetimi kaptırıdım alkolden dolayı başkada sicilim felan temiz bu bana sorun cıkaracakmı

  Cevapla
 • ahmet şahin
  5 Şubat 2019 20:30

  sisteme şifremi unuttuğum için giremiyorum ve yeni şifre alamıyorum ne yapmalıyım.

  Cevapla
 • eksik bilgi olmadığı halde bazı evrakları onaylamıyor neden acaba

  Cevapla
 • şöför kartı geçerlilik süresi nekadar bilen yanıt lasın saygılar.

  Cevapla
 • Ehliyet kazandığım yıl 2011ama ehliyetimi 2015 şubatta aldım şöför kartı alabilirmiyim

  Cevapla
 • Ergin Sürme
  12 Mart 2019 21:33

  Arkadaşlar bende bu kart yüzünden iki aydır uğraşıyorum daha yeni onaylandı neden bu kadar gecikti çözemiyorum arkadaş aklım fikrim almıyor bir lokma ekmek için ne zorluklar çekiyoruz bende olan belgeleri yazayım ( sürücü belgem+serece+pisiko teknik + tekno kart + ve birde daha elime geçmeyen TTK ) yahu bu kadar belge neden istenir ülkeye kralı atayacaksınız bakalım bundan sonra ne isteyecekler birde 153 arıyorum kartı ne zaman gelir ,kaç gün sonra gelir görevli arkadaşlar o konuda bilgimiz yok diyorlar yahu bu nasıl iştir İBB bu kartı zorunlu koşuyorun ama elinin altındaki personele bilgi vermiyorsun ,zaten bu kartla ilgili program anlaşılmaz bir program kim yapmış sa berbat etmiş acemi yani kısacası bu kartı almak isteyen insanlara allah yardım etsin bu siteyi anlaşılır bir şekilde insanların anlayacağı şekilde düzeltmek gerekiyor yetkililere buradan seslenmek istiyorum .

  Cevapla
 • Adnan kuşku
  13 Mart 2019 20:25

  Benim sorum efendim 14 yıldan beri taksicilik yapmaktayım kurallara uygun olarak işimi yapmaktayım fakat ceza evine girmiş olduğumdan dolayı geçmiş sene şimdi belediye kartını alamıyorum bakmakla hükümlü olduğumyaşlı bir annem var işimi severek yapıyorum ve şuan da çalışamıyorum evrağım olmadığından dolayı başka bir mesleğim yok ne yapayım açmı kalıyım sayın büyüklerimiz televizyonlarda diyorlar ki bu insanları topluma kazandıralım diyorlar ama malesef hiçte öyle olmuyor geçmişte yapılan bir hata bir kereye mahsus tövbe ettik ekmeğimizdeyiz bakın ehliyet gebeteme ne hızdan ne alkolden dahada önemlisi senede bir yada iki ceza ancak yedim oda farkında olmadan durulmuycak yerde bekleme yapmaktan siz büyüklerimizden yardımcı olmanızı istiyorum teşekkürler

  Cevapla
 • Adnan kuşku
  13 Mart 2019 20:31

  Ve ekliyorum src belgem var psiko teknik belgem var bunlarıda sizin izinleriniz le aldım fakat burda tıkandım başvuru yaptım onaylandı fakat ücreti kredi kartından yaparken kabul görmedi Edirne kapıya gittim dilekçe istediler onuda yazdım Ankara gönderdim fakat ilgilenen yok çaresiz bekliyorum lütfen

  Cevapla
  • Ayhan aksoy
   1 Nisan 2019 22:41

   Öncelikle geçmiş olsun valiklere ve kaymakamlğı hükümlü başvurusu yapıp durumunuzuda arz edip kamu kurumlarında hükümlü kadrosunda bir iş bulabilirsin diye düşünüyorum diyer sıkıntı da şöyle olabilir Kredi kartı internet alış verişlerine kapalı olabilir ondan ödemelerde sıkıntı oluyor ödeme yaptıktan sonra ödeme yap butonu ödeme göre dönüyor ve orda yaptıgın ödeme görülüyor saygılar.

   Cevapla
 • İsmail Çağdaş
  19 Mart 2019 09:20

  SELAMIN ALEYKUM ben sofor kartı ıcın bas vurdum ama saglık raporu aldım kabul etmedı yenıden cıkardım evrakların hepsını yolladım ama msj gel saglık ılceden alcaksın pıskotekınık vedım psıkyatrık muane raporu olmalıdır dıyor

  Cevapla
 • Sofor kartimi kaybettim ne yapmalıyım

  Cevapla
 • hakan yuksel
  10 Nisan 2019 18:54

  tuhim ibb giriş yapamıyorum yeni kayıt diyorum şifre belirliyorum fakat şifreyi girdiğimde tekrar aynı sayfaya yönlendırılıyorum

  Cevapla
 • Hayatda ikamet ediyorum kart almam mümkün mü?

  Cevapla
 • Serdar tatlısu
  26 Nisan 2019 21:57

  Burdan yazmanın kimseye faydası yok src psikoteknik şöför kartı bakalım daha neler çıkacak cimerden şikayet oluşturalım en azından sabıka kaydı sorununu çözelim böyle saçma şey mi olur böyle

  Cevapla
 • Vah vah ehliyetin yaninda eskiden şoför odasına aidat oduyorduk sonra src pisikoteknik derken değişik değişik para gelsinde yakinda daha neler cikartirlar bostayim tecrubeli tır kamyon eski halk otobüsü şoförüyüm (Topkapi) zamani emekliyim 1250 emekli maaş veriyorlar para artmiyorki vesikalik cektireyim saglik raporunuda bedava vermiyorlar src yi zor aldik zaten pisikoteknikde tarihî gecti kaca veriyorlar ben uzun lafin kisasi zaten açız daha fakirlestik ben dijital ehliyetin yüzünden uzun yol isi yapamiyoruz bunlari çıkartanlara lafim hakkımı helal etmiyorum aldıkları haram zikkim olsun zaten bunlarla ugrasiken 1 hafta sonunda ben is başı yapinca bittim verdikleri zaten asgari ucret hic çalışmam bu kadar insanın vebalinide alirlar…..

  Cevapla
 • Selçuk Rençber
  9 Mayıs 2019 09:06

  Psikoteknik rapor var 2yıllık
  Almam gerekiyormu tekrar?

  Cevapla
 • sa arkadaslar kartım onaylandı hepsı tm bırde ısverendenevraklar alınacakmıs semınere falan ozel halk otobusu ıcın bilgısı olan varmı tşk.

  Cevapla
 • tüm taxsi şöförlerin alması gerekir daha iyi hizmet açısından gerkli olan bir uygulama

  Cevapla
 • SELAM BİYOMETRİK FOTOGRAFI OKADAR UGRAŞMAMA RAĞMEN BİR TÜRLÜ KABUL ETMİYOR FORMATINDAMI SIKINTI VAR EBATLARDAMI CÖZEMEDİM PÜF NOKTASI VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  Cevapla
 • Yaşar şeker
  11 Temmuz 2019 19:12

  Şoför kartım onaylandı. Kartın ulaşması için 100 TL. Parayı nasıl yatiricam tskrlr

  Cevapla
 • Selam daha önce kart başvurusu yapmıştım evrak olarak bir tek sağlık raporu eksikti ama şoför sorgulama yaptığımda uygundur diye çıkıyordu kaydım silinmiş zaman geçtiği için tekrar başvuru yaptım sağlık raporu ile resim eksik şu an servis taşımacılığı yapmaya uygun değil diyor sistemmi değişti acaba tüm belgeleri yüklenmeden kabul etmiyormu Bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 • istanbul kartin müraçatim internett aracılığ alla bilirmıyim

  Cevapla
 • halil menekşe
  18 Ağustos 2019 21:50

  2003 yılında toplu taşıma belgesi almıştım ( taxi kulanım ) için o zamanlarda süresiz belgeydi şimdi yeniden almam gerekiyor’mu teşekürler.

  Cevapla
 • Alkol testi muayenesinde 200 tl alıyorlar soygun biryer idrar tahlili benim SSK var bunu istiyorlarsa bu para nedir tam teşekküllü rapor bile bu kadar değil tam bir soygun haram olsun

  Cevapla
  • ünal ceylan
   5 Eylül 2019 01:48

   arkadaşlar bu alkol ve uyuşturucu için randevuyu alamıyorum tuhimden sistem saçmalıyor aynı gün ve saate randevu veriyor onaylayıncada kabul etmiyor nasıl yapacağız bu işi bilgisi olan varmı?

   Cevapla
   • Sercan açıkgöz
    12 Eylül 2019 22:20

    Bilgisayar üzerinden yaparsan alınıyor banada öyle oldu yalnız dikkat etmen gereken saat kısmında beyaz yere tıklaman ayrıca arkadaşlar 5 yıl şartı yoktur taksi sürücüleri için bilginize

    Cevapla
   • Ayhan İşiner
    26 Kasım 2020 13:06

    Sadece bilgisayardan yapabiliyorsun tablet veya telefondan alamıyorsun

    Cevapla
 • Ben şöför kartı için başvuru yapicam ama bir sorum var ben adli sicil belgesi aldığımda adlisicil kaydı yoktur yazıyor ama hemen bu yazının altında adlisicil arşiv kaydı vardır diye yazıyor bana kartı almamda engel tesgil edermi bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 • Salih ŞENKAL
  5 Eylül 2019 17:05

  Merhabalar,

  sağlık raporunu aile hekiminden almak yeterli oluyor mu?
  devlet hastanelerinden mı almak gerek?

  Cevapla
 • cesur kabadayı
  7 Eylül 2019 22:27

  ali tosun naptın aldınmı şoför kartı arşiv kaydı sorun oldumu

  Cevapla
 • şöför kartı almak için kaç yıllık ehliyet olması gerekiyor

  Cevapla
 • Burak KARAKUŞ
  19 Eylül 2019 15:59

  İett soforlugu icindemi lazim bu karttan yani bu karti bikere aliyoruz taksi iett hepsinde gecerlimi?

  Cevapla
 • Ekrem denen adamın cebini doldurma operasyonu çekiliyor.

  Toplamda 1.000 TL ödeme ve boşa geçen onca hafta…

  Allah belanızı versin

  Cevapla
 • Merhaba ibb şöför kartı almak istiyorum ama iban isteniyor bu ne ibanıdır anlayamadım bizahmet yardım cı olurmusunuz bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar

  Cevapla
 • Devlet insanların çalışabilmesine destek olacağı yerde köstek oluyor…Yok sicil kaydı,yok alkol bağımlılığı ,oraya para buraya para,oraya git buraya git ,bir kart verecek 10 gün uğraştırıyor sonunda yine garantisi yok…Ey devlet düş yakamızdan….Ekmeğimize bakalım…

  Cevapla
 • Aslan akman
  8 Ekim 2019 17:49

  Selam,
  Ehliyetimi 05.10.2015 tarinde aldım,
  26.11.1991 doğumluyum kartı alabilir miyim

  Cevapla
 • Tayfun Erdoğan
  12 Ekim 2019 19:19

  Kardeş fotoğraf yükleyemiyorum yardım

  Cevapla
 • Serdar taş
  15 Ekim 2019 01:55

  Ticari taksı için 22 gün aldım. Kart alabilirmiyim.

  Cevapla
 • Caglar gümüş
  21 Kasım 2019 22:48

  Adli sicil kaydım yok ama arşiv kaydım var sorun olurmu

  Cevapla
 • Ali Riza Kayhan
  9 Aralık 2019 14:05

  Çok güzel bir şey

  Cevapla
 • Şoför kartı için başvuru yapacağım ama sağlık raporunu hangi hastaneden alacam bilmiyorum öneriniz varmı iyi akşamlar.

  Cevapla
 • selma güney
  3 Ocak 2020 13:00

  sistemde sorun yaşıyoruz ödeme yaptık ama numara vermiyor bir hafta oldu ne yapmak lazım. lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 • Kerem bozyel
  9 Ocak 2020 02:54

  Sıstemde bı problemmı var gıremıyorum

  Cevapla
 • Tahir telli
  9 Ocak 2020 10:36

  Sürücü kartı için idrar randevusu alamıyorum nasıl alabilirim yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla
 • Doğuş Şekerci
  14 Ocak 2020 19:40

  Merhaba, şöför kartsız ticari taksi kullanmanın para cezası ne kadar ve araç bağlanıyor mu bağlanıyor ise ne kadar bağlıyorlar acaba ?

  Cevapla
 • Mensur bingöl
  3 Şubat 2020 12:09

  Merhaba alkol testini nerde ve nasıl
  yapicaz yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

  Cevapla
  • Mehmet karakaş
   26 Şubat 2020 17:16

   Anadolu yakası:Erenköy ruh ve sinir has.hastanesinden Avrupa yakası Bakırköy ruh ve sinir has.hastanesinden alınabilir.Tuhimden hesap açınca yönlendirme yapar..

   Cevapla
 • Ali Türkmen
  4 Şubat 2020 02:37

  Bu şöför kartı kac günde cıkıyor onu bekliyoruz suan

  Cevapla
 • Merhabalar şöför kartımı mı istediğim bütün ticari taşımalar için kullanabilir miyim yada İETT servis şöförlüğü ve ticari taksi için hepsini ayrı ayrı çıkartmak mi gerekiyor?

  Cevapla
  • Enes bey, alacağınız şoför kartı tüm ticari araçları kullanmak için yeterlidir. Ayrı ayrı belirtmek gerekmiyor.

   Cevapla
 • Şöför kartına yazılan ceza puanı dolduğunda ne kadar süre ile geri alınıyor, yada puan ne kadar zaman gectıgınde sılınıyor.. ehlıyet 1 yıl gectıgınde oldugunu bılıyorum ama şöför kartı ile ilgili bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 • Başvuru onaylandıktan sonramı rapor lar tamamlanıyor

  Cevapla
 • Başvuru esnasında fotoğraf boyutu hatası alan arkadaşlar fotoğrafı paint ile açıp, sol üst tarafta bulunan “yeniden boyutlandır” butonuna basıp çıkan ekranda ölçüt kısmını piksel olarak seçerek yatay için 226, dikey için de 302 değerini girip fotoğrafı kaydetsinler. Daha sonra bu yeni halini yüklesinler.

  Cevapla
 • Rapor devlet hastanesinden mi alacagiz tam teşekküllü derken nasıl oluyor

  Cevapla
 • 86 ile 106 maddeden sicilim var bundan dolayı kart alamıyorum bir yardımcı ola bilirmisiniz

  Cevapla
 • *D.D1 ehliyetine sahip ticari bir araç kullanabilir ve ayrıca bir sürücü kartı da taşıyabilir miyim?

  Cevapla
 • Veysel arsiv kaydın damı var sabıka kaydındami

  Cevapla
 • İYİ Günler ..
  Aşagıdaki 3 belgeyi. nerden alabilirim
  Sağlık Raporu
  Psikoteknik Raporu
  Sürücü ceza / iptal dökümü (Ehliyet GBT’si)

  Cevapla
 • Merhabalar. Ehliyet veriliş tarihini girdiğimde GİRİLEN DEĞER, BEKLENEN TİPE DÖNÜŞTÜRÜLEMEDİ diye bir uyarı alıyorum. Bundan dolayı başvuru yapamıyorum. Bu konuda lütfen bana yardımcı olabilir misiniz.

  Cevapla
 • sabıka kaydınız i.b.b. sitesinde belirtilen suçlar (5237 ck.15 fıkrası) içerisinde değilse şöför kartı alabilirsiniz.

  Cevapla
 • Şöför kartı aldıktan sonra geçerlilik süresi 2 yildir deniyor .her 2 yilda bir bu evrakları yaptirip bu masrafi yapicakmiyız?

  Cevapla
 • arkadaşlar özel Pendik Şifa hastanesi sağlık raporunu 30 tl’ye veriyor ve hızlıca hallediyorlar. bilginiz olsun

  Cevapla
 • gerekli evrakları çıkardıktan sonra sisteme nasıl kaydederim?

  Cevapla
 • arkadaşlar alkol madde bağımlılığı testinde uygunsuz numune yazıyor bu ne demek oluyor ya olumlu yazar ya olumsuz !!!

  Cevapla
 • Eksik evrak var msj geldi bana ekran açılmıyor evrak yüklemek için ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
 • Fotoğraf yükleyemiyorum, yardım eder misiniz

  Cevapla
 • Ödemeye Hazır Başvuru, ne demek..

  Cevapla
  • Can bey, evraklarınızın onaylanmış olduğunu bildiriyor. Sistem üzerinden aynı sayfa içerisinde ödemeyi gerçekleştirirseniz kartınız çıkartılır.

   Cevapla
 • Slm ibb kartın bir süresi varmı bu konuda bena bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

  Cevapla
 • Kasım gündüz
  8 Eylül 2020 02:25

  Merhaba ibb TT kartına müracatım onaylandıgı halde adresine gelmedi sizden yardım istiyorum kolay gelsin

  Cevapla
 • Merhabalar tüm evraklarımı tamamladım şöför kartı için mesaj bekliyorum 100 lira yatırmam için ne zaman gelir mesaj

  Cevapla
 • tüm evraklarımı yükledim. idrar testindende olumu geldi. başvuru gönderimi yaptım. başvuru durumunda açık başvuru yazıo. nedir durum onaylanmasınımı bekliyorum. nezaman onaylanır?

  Cevapla
 • Ben taksi şoförlüğü için müracaat edicektim ilk sorum src belgesi zorunluluğu kalktı diye duydum doğrunun ikincisi taksi için yaş sınırı 22 diye biliyorum yani 5 yıllık ehliyet süresi şartı yok sanıyorum

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Size nasıl yardımcı olabiliriz?